Praca dla radcy prawnego

01.09.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są zarządcą narodowej sieci kolejowej. Udostępniamy drogi kolejowe przewoźnikom pasażerskim i towarowym, budujemy, modernizujemy i utrzymujemy tory oraz całą infrastrukturę kolejową z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie ruchu kolejowego. Tworzymy rozkłady jazdy i prowadzimy ruch pociągów.

Poszukujemy osób na stanowisko: Radca prawny ds. obsługi prawnej Regionu

Miejsce pracy: Kraków

Numer referencyjny: WZ/IR/184/08/17

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • pomoc prawna i konsultacje prawne dla Regionu Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A.,
  • sprawowanie nadzoru organizacyjnego i merytorycznego nad obsługą prawną świadczoną przez zewnętrzne kancelarie prawne na potrzeby Regionu Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A.,
  • przygotowywanie oraz opiniowanie zasadności składania (lub odstąpienia od składania) środków odwoławczych od orzeczeń wydawanych przez sądy, organy administracji państwowej lub inne organy i instytucje prowadzące postępowania w których uczestniczy Region,
  • zastępstwo procesowe w postępowaniach sądowych i przed innymi organami orzekającymi w sprawach związanych z działalnością Regionu,
  • uzgadnianie SIWZ (w tym umów cywilnoprawnych i FIDIC) pod kątem zgodności z prawem krajowym i UE,
  • uzgadnianie umów (w tym podwykonawczych), porozumień i wniosków na posiedzenie Zarządu,
  • wsparcie prawne przy udzielaniu odpowiedzi wykonawcom w sprawach dotyczących realizowanych kontraktów na Projektach prowadzonych w Regionie.

Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe prawnicze,
  • doświadczenie zawodowe 3 lata na stanowiskach związanych z obsługą prawną,
  • wpis na listę radców prawnych,
  • znajomość przepisów z zakresu prawa budowlanego,
  • znajomość przepisów z zakresu ustawy Prawo zamówień publicznych i Kodeksu Cywilnego,
  • doświadczenie w przygotowaniu pism procesowych i reprezentowaniu Zamawiającego przed Krajową Izbą Odwoławczą i sądami powszechnymi,
  • znajomość wytycznych kwalifikowalności środków pochodzących z UE,
  • znajomość przebiegu procesu inwestycyjnego,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym,
  • znajomość pakietu MS Office na poziomie średnio zaawansowanym, w tym MS Word na zaawansowanym,
  • umiejętność współpracy, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, radzenia sobie z emocjami,
  • zorientowanie na klienta wewnętrznego i zewnętrznego,
  • otwartość na zmianę.

Oferujemy:

  • pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę – cały etat, zgodnie z kodeksem pracy,
  • szeroki wachlarz świadczeń socjalnych.

W aplikacji prosimy zawrzeć klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.). W przypadku braku takiej klauzuli, kandydatura nie będzie rozpatrywana, a dane osobowe zostaną usunięte, zgodnie z Ustawą, bez powiadamiania osoby, której dane dotyczą.

Użyta w ogłoszeniu nazwa stanowiska jest powszechnie stosowana na rynku pracy i odzwierciedla charakter pracy przewidzianej na tym stanowisku. Oferta pracy dla wybranego kandydata zostanie złożona na stanowisko zgodne z postanowieniami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, które może odbiegać od nazwy z ogłoszenia.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o aplikowanie pod adresem:

https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=736a16b8e252432e8b5ec7eabc6a47c6 w terminie do dnia 14.09.2017.