Kancelaria zaprasza na płatne praktyki

18.06.2021

Kancelaria MELD Jodłowski Szczawiński sp. j., Biuro w Krakowie,

zaprasza na płatne praktyki

Szukamy właśnie Ciebie

Jeżeli jesteś:

  • studentem prawa IV lub V roku, absolwentem studiów prawniczych bądź aplikantem I roku aplikacji radcowskiej lub adwokackiej,
  • myślisz o pracy w kancelarii przy tematach dotyczących obsługi przedsiębiorców, zwłaszcza w obszarze własności intelektualnej, prawa nowoczesnych technologii, e-commerce i ochrony danych osobowych,
  • masz dobre wyniki w nauce z prawa cywilnego i handlowego,
  • osobą dokładną, sumienną, odpowiedzialną i zaangażowaną oraz myślisz analitycznie,

zapraszamy Cię na praktyki w kancelarii MELD Jodłowski Szczawiński sp. j., Biuro w Krakowie.

Szczególnym atutem Twojej kandydatury będzie zainteresowanie tematyką prawa nowoczesnych technologii, prawa własności intelektualnej i prawa ochrony danych osobowych oraz chęć rozwijania się w tych obszarach, w szczególności w obszarze doradztwa prawnego dotyczącego projektów IT.

Dodatkowo cenną umiejętnością będzie także znajomość języka angielskiego prawniczego w stopniu pozwalającym na sporządzanie i analizowanie dokumentów prawnych w języku angielskim. Z uwagi na prężnie rozwijający się Italian Desk w ramach naszej kancelarii – dodatkowym opcjonalnym atutem kandydata będzie znajomość języka włoskiego.

Swoją ofertę kierujemy do studentów ostatnich lat i absolwentów studiów prawniczych oraz aplikantów radcowskich lub adwokackich I roku. Praktyki oferujemy na uzgodnionych indywidualnie z kandydatem warunkach, początkowo na okres do 3 miesięcy z możliwością przedłużenia współpracy w razie pozytywnego jej rozwoju. Tygodniowy wymiar praktyk dostosowujemy do zajęć na uczelni lub na aplikacji.

Kim jesteśmy

Jesteśmy kancelarią stworzoną przez Partnerów, którzy zdobywali doświadczenie w ramach międzynarodowych firm doradczych z tzw. BIG 4. Naszym priorytetem jest zapewnienie najwyższego standardu doradztwa prawnego i ciągły rozwój. Nie boimy się projektów trudnych i pełnych wyzwań.

Działamy w ramach dwóch biur: w Katowicach i w Krakowie.

Naszymi klientami są spółki i grupy kapitałowe z branży IT i nowych technologii (w tym gier komputerowych), e-commerce, energetyki, automotive i wielu innych. Specjalizujemy się w transakcjach gospodarczych, w tym M&A, prawie energetycznym, sporach sądowych oraz prawie nowoczesnych technologii. Zapewniamy także stałą kompleksową obsługę przedsiębiorców. Więcej dowiesz się na stronie https://meld.pl/

Jakie będą Twoje zadania

W trakcie praktyk będzie brał udział w ciekawych, rozwijających projektach, z wykorzystaniem narzędzi i doświadczeń wypracowanych przez Partnerów kancelarii. Do Twoich zadań będzie należało m.in.

  • sporządzanie pod nadzorem prawników kancelarii analiz projektów umów (wdrożeniowych, przeniesienia praw autorskich, licencyjnych, o współpracy i innych),
  • przygotowywanie projektów umów, regulaminów świadczenia usług drogą elektroniczną, dokumentacji wewnętrznej z obszaru RODO oraz innych dokumentów prawnych, w tym także z zakresu innych dziedzin prawa np. prawa spółek,
  • sporządzanie reseachów prawnych,
  • udział w wewnętrznych ustaleniach dotyczących projektu, w tym w wyborze strategii działania w danej sprawie, konsultacjach z doradcami podatkowym,
  • kontakt z urzędami, sądami i klientami kancelarii,
  • pomoc w sprawach organizacyjnych związanych z pracą kancelarii.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres biuro@meld.pl ze wskazaniem, że aplikacja dotyczy rekrutacji na praktyki w Biurze w Krakowie.

Prosimy o zamieszczenie w aplikacji oświadczenia o zapoznaniu się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych zawartą w ogłoszeniu rekrutacyjnym.

Dodatkowo możesz wyrazić opcjonalne zgody np.:

  • na przetwarzanie Twoich danych osobowych kandydata przez MELD Jodłowski Szczawiński sp. j. wykraczających poza dane niezbędne do zawarcia umowy, m.in. związane z przeprowadzanymi testami kwalifikacji i umiejętności, dodatkową weryfikacją kandydata z wykorzystaniem informacji dostępnych w serwisach internetowych, na potrzeby udziału w procesie rekrutacji i oceny Twojej kandydatury,
  • na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez MELD Jodłowski Szczawiński sp. j. na potrzeby dalszych rekrutacji w przyszłości.

Zapraszamy do aplikowania!

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Twoich danych jest MELD Jodłowski Szczawiński sp.j. z siedzibą pod adresem: ul. Kochanowskiego 12a/4, 40-035 Katowice, KRS 0000826669, której dokumentacja rejestrowa przechowywana jest przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarzy KRS, REGON: 385470428, NIP: 9542812319 (dalej: „Administrator”).

W sprawach dotyczących Twoich danych osobowych możesz się kontaktować z Administratorem na ww. adres pocztowy Administratora lub adres elektroniczny: biuro@meld.pl.

W procesie rekrutacyjnym przetwarzamy dane osobowe osób ubiegających się o zatrudnienie lub nawiązanie współpracy lub praktyki w zakresie niezbędnym do: zatrudnienia na podstawie umowy o pracę albo nawiązania współpracy na innych zasadach. Podstawą prawną przetwarzania dawnych jest jego niezbędność do zawarcia i wykonania odpowiednio umowy o pracę lub umowy o współpracy lub umowy o praktyki (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO). W przypadku ubiegania się o zatrudnienie na podstawie umowy o pracę mogą to być w szczególności dane wskazane w art. 221 § 1 Kodeksu pracy, który uprawnia Administratora do żądania ich od kandydata.

Dane zbierane są bezpośrednio od kandydata na podstawie przekazanych dokumentów aplikacyjnych.

Dodatkowo w celu prawidłowego rozpatrzenia kandydatury Administrator może w niektórych przypadkach uzupełnić dane zebrane od kandydata o dalsze informacje, także w celu weryfikacji zebranych już danych (np. poprzez wgląd w publicznie dostępne dane kandydata udostępnione w ramach serwisów internetowych, poprzez przeprowadzenie testu wiedzy i umiejętności itp.). Podstawą przetwarzania danych wykraczających poza dane wymagane do zawarcia i wykonania umowy jest wówczas zgoda na ich przetwarzanie wyrażona przez kandydata (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO).

Kandydat może także opcjonalnie wyrazić zgodę na przetwarzanie danych na potrzeby innych procesów rekrutacyjnych niż ten, do którego się zgłosił.

W ograniczonym zakresie Administrator może ponadto przechowywać zebrane dane w zakresie niezbędnym do ustalania, obrony i dochodzenia ewentualnych roszczeń związanych z rekrutacją, zatrudnieniem i współpracą, co – jako prawnie uzasadniony interes realizowany przez Administratora – stanowi wówczas odrębną podstawę ich przetwarzania (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Administrator nie przewiduje przetwarzania danych zebranych w toku rekrutacji na potrzeby marketingu bezpośredniego lub podejmowania decyzji opierających się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu. Twoje dane nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy.

Twoje dane będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż jest to konieczne dla realizacji celów, dla których są przetwarzane. W podstawowym zakresie będzie to okres niezbędny dla przeprowadzenia i zamknięcia procesu rekrutacji, a w szczególności nie dłuższy niż wynikający z ustawowych okresów przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale we wskazanym zakresie niezbędne do udziału w procesie rekrutacyjnym, a także do ewentualnego zawarcia i wykonania umowy. Brak wyrażenia zgody na przetwarzanie danych dodatkowych uniemożliwi nam ich wykorzystanie w procesie oceny kandydata.

Prawo do sprzeciwu: w odniesieniu do danych przetwarzanych na podstawie niezbędności ich przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora (np. ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń), przysługuje Ci prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec takiego przetwarzania.

Ponadto masz prawo do:

  • dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do odwołania udzielonej zgody w każdym czasie,
  • prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (więcej na stronie: https://uodo.gov.pl/pl/83/155),
  • prawo do przenoszenia danych przetwarzanych na podstawie zgody.