Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

 Koncert Antoniny Krzysztoń „Pieśni Postne i Wyciszone” - 1.04.2023 - Nowa Huta

Koncert Antoniny Krzysztoń „Pieśni Postne i Wyciszone” - 1.04.2023 - Nowa Huta

NHDN_kwadrat+logotypy.jpg

„Pieśni Postne i Wyciszone” koncert Antoniny Krzysztoń

Już po raz 70. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na koncert z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”. 1 kwietnia, o godz. 19:30 (Kościół Arka Pana) odbędzie się koncert „Pieśni Postne i Wyciszone” w wykonaniu Antoniny Krzysztoń. Wstęp wolny!

„Koncert ma być formą modlitwy i kontemplacji. W pierwszej części wybrzmią utwory z płyty „Pieśni Postne” Antoniny Krzysztoń, w drugiej części usłyszeć będzie można autorskie kompozycje. Warto podkreślić również ascetyczną formę koncertu, która związana jest z tematyką pasyjną” – mówi Agnieszka Gutkowska z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

„Pieśni Postne i Wyciszone” to koncert, podczas którego zaprezentowane zostaną stare polskie, tradycyjne pieśni, czasu Wielkiego Postu. W programie słuchacze usłyszą m.in. „Ogrodzie Oliwny”,  „Krzyżu Święty” i “Gorzkie Żale przybywajcie”. Wszystko to w aranżacji Antoniny Krzysztoń - polskiej pieśniarki, kompozytorki i autorki tekstów.

Antonina Krzysztoń w 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga. Zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Artystka występowała i występuje na najważniejszych festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną. W swojej twórczości stara się szukać tego, co nas łączy i nie ocenia, zaprasza do rozważań, do zadumy i dialogu. To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje.

Wydarzenie, jak każdy wiosenny koncert z cyklu, poświęcony będzie szczególnie wsparciu Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji Pola Nadziei. Organizatorzy zachęcają zarówno do włączenia się w kwestę towarzyszącą koncertowi jak i do przekazania 1,5% swojego podatku Hospicjum. 

Wydarzenia z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! są ważnym dla Nowej Huty projektem kulturalno-społecznym, gromadzącym za każdym razem kilkutysięczną widownię. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! jest poseł Ireneusz Raś, a dyrektorem artystycznym Lidia Jazgar.

Organizatorami są: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich

Partnerami wydarzenia są: Fares Sp. z o.o. oraz ART BLUE Agencja Artystyczno-Promocyjna Lidia Jazgar.

Patroni medialni: Dwutygodnik Miejski Kraków.pl, Głos Tygodnik Nowohucki, Radio Kraków.

 

„Pieśni Postne i Wyciszone” Koncert dla Pól Nadziei

  1. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego nie?!

1 kwietnia 2023 (sobota) godz. 19:30

Arka Pana | Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie ul. Obrońców Krzyża 1

Wstęp wolny

 

 

Pliki do pobrania

NHDN_Piesni_postne_informacja_prasowa.pdf 303.7 KB pdf
Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP szukajradcy.pl Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa