Komunikat dotyczący kolejnego naboru - składania deklaracji przez radców prawnych w celu świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w 2020 roku.

09.12.2019 - 12.12.2019

Informujemy, że Prezydent Miasta Krakowa oraz Prezydent Miasta Tarnowa unieważnili otwarte konkursy ofert na realizację w roku 2020 zadania publicznego pn. "Prowadzenie punktów przeznaczonych na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększenia świadomości prawnej społeczeństwa lub udzielania nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego".

Z powyższych względów Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie przeprowadzi kolejny nabór radców prawnych do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej do 8 punktów w mieście Krakowie i 1 punktu w mieście Tarnowie.

Informujemy zatem, że Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie rozpocznie przyjmowanie deklaracji radców prawnych zgłaszających się do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej. Nowe deklaracje udzielania przez radców prawnych nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2020 przyjmowane będą od 9 grudnia br. (poniedziałek) od godz. 12:00 do 12 grudnia br. (czwartek) do godziny 24:00.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie przypomina, że wyznaczonym radcą prawnym do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i zastępcą wyznaczonego radcy prawnego nie może być radca prawny:

• karany dyscyplinarnie,
  • z którym umowa o udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej, zawarta na podstawie art. 6 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, została rozwiązana z przyczyn dotyczących radcy prawnego,
  • który nie dopełnił obowiązku zawodowego radcy prawnego w zakresie doskonalenia zawodowego w ostatnim cyklu szkoleniowym (przedmiotem oceny będzie spełnienie obowiązku szkoleniowego w zakończonym III cyklu – od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2017 r.). Warunek wypełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego w ostatnim cyklu szkoleniowym nie dotyczy osób, które zostały wpisane na listę radców prawnych w 2018 i 2019 roku.
  • który zalega z opłatami z tytułu składek członkowskich w dniu składania deklaracji,
  • który nie spełnia warunków w zakresie dziedzin prawa w ramach udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej wymaganych i wskazanych przez powiat podczas poszczególnych dyżurów.

Deklaracje należy składać w formie elektronicznej za pośrednictwem dedykowanego formularza, indywidualnie dla każdego wyznaczonego przez UM w Krakowie i UM Tarnowie punktu (miejsca wykonywania czynności - lokalu), wskazanego dnia tygodnia i ustalonych w tym punkcie godzin świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej.

Formularze zawierające wymienione wyżej informacje dostępne będą od 9 grudnia br. od godz. 12:00 do 12 grudnia br. do godz. 24:00 w Extranecie OIRP w Krakowie. O otwarciu dostępu do formularzy poinformujemy jeszcze osobnym newsletterem w poniedziałek 9 grudnia br.

UWAGA:

Losowanie organizowane jest dla radców prawnych, którzy złożyli deklaracje udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej w punktach udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej w tym samym miejscu wykonywania czynności, a ich liczba przekroczyła ustaloną dla tego miejsca liczbę radców prawnych udzielających nieodpłatnej pomocy prawnej, z zastrzeżeniem, że nie wezmą udziału w losowaniu deklaracje złożone przez radców prawnych, których Rada OIRP w Krakowie w dniu 21 listopada 2019 r. już wyznaczyła do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej w 2020 roku na podstawie poprzednio przeprowadzonego naboru w październiku 2019 roku.

Losowanie odbędzie się w dniu 16 grudnia 2019r. (poniedziałek) o godz. 16:00 w siedzibie OIRP w Krakowie na IV piętrze w sali posiedzeń Rady OIRP w Krakowie.

W dniu 19 grudnia 2019 r. odbędzie się posiedzenie Rady OIRP w Krakowie, na którym zostaną podjęte uchwały o wyznaczeniu radców prawnych i ich zastępców do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej.

Listy, zatwierdzone wyżej wymienionymi uchwałami Rady, zostaną ogłoszone na stronie internetowej OIRP w Krakowie w dniu 23 grudnia 2019 roku.

Poniżej przedstawiamy wykaz lokalizacji 8 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w Krakowie oraz 1 punktu  w Tarnowie wraz z harmonogramem działania punktów.

Dziekan
Rady OIRP w Krakowie

dr Marcin Sala-Szczypiński

Wicedziekan ds. organizacyjnych
Rady OIRP w Krakowie

Alicja Juszczyk

Wykaz lokalizacji punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w Krakowie
i w Tarnowie wraz z harmonogramem ich działania,
na które w dniach 9-12 grudnia br. będą przyjmowane deklaracje
w ramach kolejnego naboru do świadczenia npp w roku 2020.

L.p.

Numer punktu

Nazwa jednostki udostępniającej lokai i usytuowanie lokalu

Dni i godziny udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej