Angielski  Rosyjski  Słowacki  Francuski  Facebook  Biuletyn informacji publicznej

Trzecia edycja projektu „PACZKA Prawników”

Trwa rekrutacja do trzeciej już edycji projektu „PACZKA Prawników”, już po raz trzeci organizowanego przez Stowarzyszenie WIOSNA.

„PACZKA Prawników” to projekt wspomagający w stosunku do „Szlachetnej Paczki”, którego celem jest zapewnienie pomocy prawnej rodzinom wytypowanym przez Stowarzyszenie do pomocy. Wstępnie wytypowane do pomocy prawnej rodziny są w sposób anonimowy umieszczane w publicznie dostępnej bazie danych (www.szlachetnapaczka.pl) wraz z ogólnym opisem ich problemu prawnego. Adwokaci i radcowie prawni dokonują wyboru rodziny i odwiedzają ją w obecności przeszkolonego wolontariusza stowarzyszenia- opiekuna tej rodziny. Wolontariusz towarzyszy Prawnikowi tylko na pierwszym  spotkaniu z Rodziną, chyba, że strony postanowią inaczej, a w szczególności, gdy rodzina życzy sobie spotkania wyłącznie w obecności prawnika.

Po spotkaniu z rodziną radcowie prawni i adwokaci oceniają możliwość pomocy rodzinie i zgodnie z tym świadczą dalej pomoc prawną.

W tym roku założono, że konieczne jest pozyskanie 243 radców prawnych i adwokatów jako osób świadczących pomoc prawną. Projekt ma zasięg ogólnopolski.

Najważniejsze daty „PACZKI Prawników” w roku 2017:

• 19 listopada - otwarcie bazy rodzin „Szlachetnej Paczki” oraz otwarcie bazy opisów prawnych - od tego moment prawnicy będą mogli wybierać rodzinę
  • 30 listopada - zakończenie rekrutacji prawników
  • 10 grudnia (finał „Szlachetnej Paczki”) - każdy prawnik wybrał co najmniej jedną rodzinę, której będzie pomagał
  • 30 marca - zakończenie obecnej edycji projektu i pracy z rodzinami, przy czym to prawnicy oczywiście decydują czy dalsza pomoc prawna jest konieczna i według własnego uznania i uzgodnień z rodziną działają adekwatnie do potrzeb.

Marcin Mioduszewski, radca prawny

Dyrektor Działu Prawnego Stowarzyszenia WIOSNA

Serdecznie zachęcamy radców prawnych z OIRP w Krakowie do udziału w tym szlachetnym projekcie! Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej „Szlachetnej Paczki” pod adresem: