Angielski  Francuski  Facebook  Biuletyn informacji publicznej
Ślubowanie radcowskie Anno Domini 2019

Ślubowanie radcowskie Anno Domini 2019

201 osób dołączyło do grona krakowskich radców prawnych. Uroczyste ślubowanie odbyło się w piątek, 12 lipca 2019 roku w eleganckich wnętrzach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podczas uroczystości zabrali głos znamienici goście zaproszeni przez OIRP w Krakowie, wypowiedziano wiele ważnych i ciepłych słów pod adresem nowych radców prawnych. Była też, widoczna gołym okiem, ich radość, duma i satysfakcja z rozpoczęcia nowego etapu w życiu i serdeczne gratulacje ze strony władz samorządowych, zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych członków rodzin osób ślubujących.  

Uroczystość rozpoczął Dziekan Rady OIRP w Krakowie dr Marcin Sala - Szczypiński, który pogratulował ukończenia aplikacji, zdania egzaminu zawodowego i zdobycia uprawnień zawodowych. Zwrócił także uwagę na treść roty ślubowania i prestiż zawodu radcy prawnego jako zawodu zaufania publicznego oraz zachęcał do udziału w działaniach i inicjatywach podejmowanych przez samorząd radcowski. Po wygłoszeniu roty ślubowania,  wręczono młodym radcom prawnym zaświadczenia potwierdzające wpis na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę OIRP w Krakowie i nabycie uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego oraz nagrody i upominki od Krakowskiej Izby oraz wydawnictw prawniczych.

Uroczystość zakończyła się tradycyjnie sesją zdjęciową i symboliczną lampką szampana. Uśmiechom, uściskom, serdecznościom, gratulacjom i rozmowom nie było końca.

Nowym radcom prawnym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy by dzień ślubowania stanowiący ukoronowanie wielu lat nauki i duże osiągnięcie, stał dla nich początkiem drogi, która doprowadzi ich do realizacji swoich zawodowych marzeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Artykuły powiązane


Ślubowanie radców prawnych 2019 - fotogaleria


Uroczyste ślubowanie radców prawnych odbyło się w piątek, 12 lipca 2019 roku, w eleganckich wnętrzach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa