Angielski  Rosyjski  Słowacki  Francuski  Facebook  Biuletyn informacji publicznej

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Ślubowanie radcowskie Anno Domini 2019

Ślubowanie radcowskie Anno Domini 2019

201 osób dołączyło do grona krakowskich radców prawnych. Uroczyste ślubowanie odbyło się w piątek, 12 lipca 2019 roku w eleganckich wnętrzach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podczas uroczystości zabrali głos znamienici goście zaproszeni przez OIRP w Krakowie, wypowiedziano wiele ważnych i ciepłych słów pod adresem nowych radców prawnych. Była też, widoczna gołym okiem, ich radość, duma i satysfakcja z rozpoczęcia nowego etapu w życiu i serdeczne gratulacje ze strony władz samorządowych, zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych członków rodzin osób ślubujących.  

Uroczystość rozpoczął Dziekan Rady OIRP w Krakowie dr Marcin Sala - Szczypiński, który pogratulował ukończenia aplikacji, zdania egzaminu zawodowego i zdobycia uprawnień zawodowych. Zwrócił także uwagę na treść roty ślubowania i prestiż zawodu radcy prawnego jako zawodu zaufania publicznego oraz zachęcał do udziału w działaniach i inicjatywach podejmowanych przez samorząd radcowski. Po wygłoszeniu roty ślubowania,  wręczono młodym radcom prawnym zaświadczenia potwierdzające wpis na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę OIRP w Krakowie i nabycie uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego oraz nagrody i upominki od Krakowskiej Izby oraz wydawnictw prawniczych.

Uroczystość zakończyła się tradycyjnie sesją zdjęciową i symboliczną lampką szampana. Uśmiechom, uściskom, serdecznościom, gratulacjom i rozmowom nie było końca.

Nowym radcom prawnym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy by dzień ślubowania stanowiący ukoronowanie wielu lat nauki i duże osiągnięcie, stał dla nich początkiem drogi, która doprowadzi ich do realizacji swoich zawodowych marzeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Artykuły powiązane


Ślubowanie radców prawnych 2019 - fotogaleria


Uroczyste ślubowanie radców prawnych odbyło się w piątek, 12 lipca 2019 roku, w eleganckich wnętrzach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa