Prośba o wypełnienie ankiety na temat: Orzekanie kasatoryjne w sądzie odwoławczym w kontekście zasady fair trial

Szanowni Państwo,

jestem doktorantem i asystentem w Katedrze Postępowania Karnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Przygotowuję obecnie rozprawę doktorską pt. „Orzekanie kasatoryjne w sądzie odwoławczym w kontekście zasady fair trial.

Wśród badań empirycznych przewidzianych w ramach rozprawy doktorskiej przygotowałem krótką ankietę online, którą chciałbym skierować do jak największej liczby radców prawnych w Polsce.

W związku z powyższym zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w przeprowadzeniu badania naukowego poprzez wypełnienie ankiety:

Ankiety są całkowicie anonimowe. Ich wyniki zostaną wykorzystane jedynie w celu przeprowadzenia badań naukowych w ramach rozprawy doktorskiej. Udzielone odpowiedzi pozwolą na zbadanie nierozstrzygniętej do tej pory kwestii dotyczącej tego, w jakim zakresie orzekanie kasatoryjne przez sąd odwoławczy w sprawach karnych pozwala na określenie polskiego nowego modelu postępowania odwoławczego mianem rzetelnego. Dzięki udziałowi radców prawnych w badaniu możliwe będzie poznanie praktycznych aspektów analizowanego problemu. Doświadczenie radców prawnych stanowi dla mnie niezwykle cenne źródło wiedzy, dlatego też bardzo ważne jest dla mnie poznanie ich opinii.

Z kolei do osób wypełniających ankietę kieruję serdeczną prośbę o uzupełnienie ankiety do dnia 18 stycznia 2023 r.

Serdecznie dziękuję za wsparcie, poświęcony czas i okazaną pomoc.