Konferencja „Aktualne Problemy Prawa Medycznego" - Warszawa 8.06.2017

08.06.2017

Serdecznie zapraszamy na organizowaną przez Fundację „Ubi societas, ibi ius", Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina

konferencję

„Aktualne Problemy Prawa Medycznego"

Prawo medyczne to dziedzina interdyscyplinarna, pozostająca w fazie stabilnego i nieprzerwanego rozwoju. Nie ma swojego kodeksu, ani jednej ustawy, która regulowałaby jakąś część ogólną. Przeważająca problematyka prawa medycznego koncentruje się wokół centralnego pojęcia praw pacjenta, stosunków prawnych między pacjentem a lekarzem lub innym personelem medycznym, świadczenia usług leczniczych, roszczeń odszkodowawczych związanych z nienależytym wykonywaniem świadczeń zdrowotnych, a także naruszeniem praw pacjenta.

Ideą Konferencji jako poważnego spotkania naukowego jest zebranie przy jednym stole dyskusyjnym teoretyków i praktyków, prawa cywilnego, prawa administracyjnego, jak i przedstawicieli całego środowiska medycznego.

Przedmiot obrad będzie obejmował aktualne problemy dotyczące prawa pacjenta do informacji nowych uregulowań z zakresu tajemnicy lekarskiej, ochrony osób bliskich w kontekście informacji, jak również problematyki wdrożenia nowych reguł europejskich dotyczących ochrony danych osobowych.

Na Konferencji otrzymają Państwo X tom Wielkiej Encyklopedii Prawa. Wybór haseł w niniejszym tomie Encyklopedii jest  autorski. Redaktor i Autorzy wspólnie zdecydowali o tym, jakie pojęcia powinny się tu znaleźć. Przede wszystkim wytypowano hasła o charakterze teoretycznym , które stanowią fundament tworzącej się dyscypliny prawa medycznego. Po drugie Autorzy przyjęli założenie, że pewnym instytucjom warto poświęcić więcej uwagi ze względu na ich doniosłość  praktyczną. W treści poszczególnych opracowań uwzględniono zarówno klasyczne, powszechnie aprobowane poglądy nauki obecne w polskim piśmiennictwie, jak i poglądy wyrażane przez autorów i judykaturę zagraniczną.
W wielu hasłach przytoczono wybrane, najważniejsze orzecznictwo Sądu Najwyższego, pomagające wyjaśnić wątpliwości interpretacyjne.

• Miejsce Konferencji: Uczelnia Łazarskiego, ul. Świeradowska 43 w Warszawie, aula 36 (parter, wejście sektor C lub D)
  • Data Konferencji: 8 czerwca 2017 roku,
  • Rejestracja godz. 10:00 – 10:55;
  • Rozpoczęcie Konferencji godz. 11:00
  • Strona internetowa Konferencji: www.konferencje.tamprawo.org
  • Koszt uczestnictwa za osobę wynosi: 282,90 zł brutto

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc liczy się kolejność zaksięgowania dokonanej wpłaty na koncie.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie Konferencji
do dnia 3 czerwca 2017 r.

• Materiały konferencyjne dla uczestnika:
    jeden egzemplarz WEP (t. X „Prawo Medyczne"),
    materiały promocyjne Uczelni Łazarskiego.
    artykuły biurowe potrzebne do pracy podczas konferencji

Komitet Naukowy Konferencji:

Prof. zw. dr hab. Ewa Bagińska, Przewodnicząca Komitetu Naukowego, Uniwersytet Gdański
Dr Mieczysław Błoński, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, Uczelnia Łazarskiego
Dr Małgorzata Gałązka - Sobotka, Uczelnia Łazarskiego
Prof. zw. dr hab. dr h.c. Roman Hauser, Z-ca Redaktora Naczelnego WEP, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Prof. zw. dr hab. dr h.c. Brunon Hołyst, Redaktor Naczelny WEP, Uczelnia Łazarskiego
Prof. nadzw. dr hab. Dorota Karkowska, Uczelnia Łazarskiego
Mgr Maria Libura, Wiceprezydent d/s Strategii Uczelni Łazarskiego
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Leszek Markuszewski, Ministerstwo Zdrowia
Prof. zw. dr hab. Mirosław Nesterowicz, Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Komitet Organizacyjny Konferencji: