Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Filmowe podsumowanie X Kadencji

Filmowe podsumowanie X Kadencji

Szanowni Państwo!

Planowane na 31 marca Zgromadzenie OIRP w Krakowie miało być ostatnim Zgromadzeniem w X kadencji władz samorządu radcowskiego. Jego przeprowadzenie stało się niemożliwe, obowiązujący stan epidemii zrewidował wszystkie nasze plany, a wiele aktywności przeniósł do Internetu - korzystając z możliwości stworzonych przez art. 14h, dodany do Ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (…), zwołaliśmy Zgromadzenie w formie głosowania internetowego.

To Zgromadzenie miało być okazją do podziękowań i wyróżnień dla osób szczególnie angażujących się w sprawy samorządowe, a także do podsumowania nie tylko ostatniego roku, ale i całej kadencji.

Podziękowania złożymy i wręczymy wyróżnienia bezpośrednio, gdy tylko będzie to możliwe (nie przekonuje mnie podziękowania w Internecie, wysyłanie listów gratulacyjnych, dyplomów itp. – w takich okolicznościach nie zastąpią osobistej obecności).

Ale podsumowania kadencji dokonamy zgodnie z planem – w formie filmowej. Niech obok słów przemówią obrazy - prezentacja najistotniejszych, spośród zrealizowanych w trakcie minionych czterech lat, inicjatyw z zapowiadanej przeze mnie podczas wyborów w 2016 roku triady – promocja, integracja, edukacja. To z konieczności wybór ograniczony. Kamera nie była obecna przy wielu wydarzeniach ani nie towarzyszyła nam w codziennej intensywnej pracy. Ale i tak sporo wydarzeń utrwaliła.

Filmowego podsumowania kadencji nie zaprezentujemy premierowo na Zgromadzeniu – każdy może odtworzyć go samodzielnie, w dowolnym czasie, klikając w link poniżej.

Film przygotowany był na planowane marcowe Zgromadzenie – nie ma w nim ani słowa o epidemii, koronawirusie, lockdown’ie, występujemy bez maseczek, nie zachowując dystansu, nie ma w nim dramatycznego epidemicznego zwrotu akcji napisanego przez życie. Ale ciąg dalszy, bez względu na okoliczności, będziemy reżyserować razem, w naszej samorządowej wspólnocie, w kolejnej kadencji.

 

Życzę Państwu dużo zdrowia.

dr Marcin Sala-Szczypiński

Dziekan Rady OIRP w Krakowie

 

Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa