Akcja „NIEBIESKI PARASOL”. "PRAWO CYWILNE BEZ TAJEMNIC" - bezpłatne informacje prawne dla osób potrzebujących. 09 – 13 maja 2011 r.

21.04.2011

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Niebieski Parasol", organizowanej w dniach od 9 do 13 maja 2011 r. przez Krajową Radę Radców Prawnych oraz okręgowe izby radców prawnych. Patronat honorowy nad akcją sprawuje Pan Krzysztof Kwiatkowski, Minister Sprawiedliwości.

Celem akcji jest ułatwienie osobom potrzebującym dostępu do informacji prawnej oraz budowa wizerunku medialnego radców prawnych, jako kategorii zawodowej wrażliwej na problemy społeczności lokalnych.

Liczymy na żywe zainteresowanie powyższą inicjatywą zarówno ze strony osób potrzebujących jak i radców prawnych, dzięki czemu społeczny pożytek i wydźwięk akcji będzie większy.

W związku z tym zwracamy się do wszystkich radców prawnych i aplikantów z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie o liczne zgłaszanie swojego udziału w akcji udzielania informacji prawnych. Swoje zgłoszenia można kierować telefonicznie od poniedziałku do piątku (12 410 84 00, 12 410 82 60), mailowo (biuro@oirp.krakow.pl) lub osobiście w siedzibie tut. Izby, natomiast w Tarnowie i Nowym Sączu odpowiednio do wicedziekana Wiesława Hudymy tel. 606 134 575 i do wicedziekana Elżbiety Reichert-Kądziołki tel. 18 547 56 76. W zgłoszeniu prosimy zaproponować: w Krakowie - dzień i godziny, w których będziecie Państwo mogli udzielać porad, w Tarnowie i Nowym Sączu - godziny, w których będziecie Państwo mogli udzielać informacji prawnych.

W Krakowie informacji prawnych będzie można zasięgać osobiście w dniach od 9 do 11 maja 2011 r. w godz. od 14,00 - 18,00 w lokalu mieszczącym się na parterze budynku, w którym znajduje się siedziba Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, ul. Francesco Nullo 8.

W Nowym Sączu informacje prawne będą udzielane dnia 12 maja 2011 r. w godz. od 10,00 do 15,00 w lokalu przy Rynku 20a.

W Tarnowie dnia 13 maja 2011 r. w godz. od 10,00 do 15,00 w budynku ENION S.A., ul. Lwowska 72-96 B segment D.

O ewentualnych zmianach będziemy informowali na bieżąco na stronach internetowych
OIRP w Krakowie.

Michalina Nowokuńska