Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Skrócone praktyczne informacje o rozwiązaniach zawartych w "Tarczy antykryzysowej".

Skrócone praktyczne informacje o rozwiązaniach zawartych w "Tarczy antykryzysowej".

Szanowni Państwo!

Jak zapewne Państwo wiecie od 31 marca obowiązuje uchwalona przez Rząd tzw. Tarcza antykryzysowa, przewidująca szereg rozwiązanych na gruncie podatkowym, prawnym w szczególności w zakresie prawa pracy na linii pracodawca-pracownik.

Mają na uwadze obszerność tych regulacji przygotowaliśmy dla Państwa skrócone praktyczne informacje o tych rozwiązaniach, które  w załączeniu przesyłamy (podzielone na trzy zestawy).

Przygotowaliśmy również własne pomysły na zmniejszenie obciążeń podatkowych, które wykorzystują istniejące już przepisy prawno-podatkowe, które nazwaliśmy roboczo Tarczą MISP. W załączeniu przesyłamy ich wyszczególnienie, z krótkim omówieniem oraz propozycją wsparcia w tych obszarach z naszej strony.

Jednocześnie jesteśmy cały czas do Państwa dyspozycji, w razie pytań, wątpliwości prosimy o kontakt mailowy  z naszymi ekspertami:

- w obszarze podatków z Jarosławem Włoch j.wloch@misp-modzelewski.pl  lub Mateuszem Oleksym m.oleksy@misp-modzelewski.pl ;

- w obszarze prawnym z Rafałem Wysockim r.wysocki@misp-modzelewski.pl ;

- w obszarze prawa pracy z Anną Stokłosą a.stoklosa@misp-modzelewski.pl .


Zachęcamy również na odwiedzania naszej strony internetowej  www.misp-modzelewski.pl, (oraz facebooka firmowego), na której będzie pojawić się cyklicznie więcej informacji na temat tarczy antykryzysowej oraz innych rozwiązań związanych z obecną sytuacją.

Przygotowujemy również dla Państwa webinary w zakresie powyższej tematyki, o terminach których będziemy informować na bieżąco.

Przygotowujemy również szerszą publikację razem z wydawnictwem Beck na temat Tarczy i obecnej sytuacji.          


Pozdrawiam 

Justyna Zając-Wysocka
radca prawny, doradca podatkowy 11664
członek zarządu, Dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego

Pliki do pobrania

2020.04.01 TARCZA ANTYKRYZYSOWA - Aspekty prawne .pdf 261.7 KB pdf
2020.04.01 TARCZA ANTYKRYZYSOWA MISP.pdf 406.3 KB pdf
2020.04.01 TARCZA ANTYKRYZYSOWA -PODATKI.pdf 415.9 KB pdf
2020.04.01 TARCZA ANTYKRYZYSOWA -Prawo pracy .pdf 477.0 KB pdf

Artykuły powiązane


Tarcza antykryzysowa w praktyce – poradniki Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji


Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji KRRP przygotował dwa poradniki dotyczące praktycznych aspektów stosowania tzw. tarczy antykryzysowej.


Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa