Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej

Komunikaty Ministerstwa Sprawiedliwości

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Komunikat w związku z zagrożeniem COVID-19


W sytuacji wprowadzonego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (rozporządzenie Ministra Zdrowia z 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii - Dz. U. z 2020 r. poz. 491 ze zm.), zapewnienie dostępności do nieodpłatnych usług pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji jest szczególnie potrzebne.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Informacja w sprawie wstrzymania i zawieszenia terminów procesowych


W związku z licznymi pytaniami i komentarzami, Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że przepisy stanowiące część „Tarczy antykryzysowej” dotyczące wstrzymania nierozpoczętego i zawieszenia rozpoczętego biegu terminu procesowego nie mają mocy wstecznej.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Prezydent podpisał „Tarczę antykryzysową” z rozwiązaniami dla wymiaru sprawiedliwości


Ministerstwo Sprawiedliwości, w związku z trwającą epidemią koronawirusa i ograniczeniem działalności wymiaru sprawiedliwości, przygotowało wiele kompleksowych rozwiązań.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Ograniczenie odwiedzin we wszystkich zakładach karnych


Od 19 marca 2020 r. obowiązuje całkowite ograniczenie wizyt we wszystkich zakładach penitencjarnych.


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Nadzwyczajne przepisy ustawowe dla wymiaru sprawiedliwości


Możliwość przekazywania między sądami najbardziej pilnych zadań, uproszczone delegowanie sędziów tam, gdzie są największe potrzeby kadrowe, wstrzymywanie i zawieszanie biegu terminów procesowych w wielu sprawach – to tylko niektóre z nadzwyczajnych przepisów dla sądownictwa.


Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa