Europejski Dzień Prawnika w OIRP w Krakowie

02.01.2017

Obchody Europejskiego Dnia Prawnika w Okręgowej Izbie Radców w Krakowie rozpoczęły się już w czwartek 8 grudnia 2016 r. Tego dnia w Centrum Dydaktycznym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się konferencja „Prawnik przyszłości”, której organizatorami byli OIRP w Krakowie oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja podzielona została na trzy panele a do wzięcia udziału w dyskusji zaproszeni zostali Sędziowie, Profesorowie, Adwokaci i Radcowie Prawni, wśród nich przede wszystkim członkowie OIRP w Krakowie - Dziekan dr Marcin Sala – Szczypiński, Wicedziekan ds. wykonywania zawodu dr Michał Krok oraz radca prawny Andrzej Mikulski. Ponadto w roli moderatora dyskusji na temat „Prawnik na wolnym rynku. Klienci, relacje, wizerunek i wizja przyszłości” wystąpiła radca prawny Jolanta Budzowska. Nad organizacją i przebiegiem spotkania czuwała Wicedziekan ds. promocji i doskonalenia zawodowego OIRP w Krakowie - Karolina Kolary. Z relacją z konferencji, jak również z fotogalerią, można zapoznać się na stronach internetowych Dziennika Polskiego pod adresem:

Prawnik przyszłości-001.JPG

Również w dniu 8 grudnia 2016 r., z okazji obchodów Europejskiego Dnia Prawnika radca prawny Karolina Radosz - Koordynator lokalny obchodów w Izbie krakowskiej, miała okazję opowiedzieć w Radiu Kraków – wspólnie z zaproszonymi do studia Dyrektorem III Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz Uczniem tej placówki – o podejmowanych przez OIRP w Krakowie działaniach na rzecz edukacji prawnej młodzieży. Radcowie prawni krakowskiej Izby bowiem licznie biorą udział na zasadach pro bono w prowadzeniu zajęć dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych nie tylko w ramach Europejskiego Dnia Prawnika, ale realizując opracowany przez OIRP w Krakowie autorski, cykliczny program edukacji prawnej.

Radio foto-001.JPG

Lekcje w szkołach biorących udział w tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Prawnika w Małopolsce odbyły się w dniach 9, 12 i 16 grudnia 2016 r. Zajęcia przeprowadzone zostały łącznie w 11 szkołach, w których zorganizowano 14 lekcji. W projekt zaangażowali się radcowie prawni: Agnieszka Frasik, Mariusz Boruch, Anna Jasielska – Papierkowska, Marta Kulej, dr Jacek Kołacz, Krzysztof Buczek, Marta Rogóż, Tomasz Sławieniak, Marzena Tyl, Joanna Jańczy oraz Tomasz Job. Ponadto w szkołach krakowskich informacje o Europejskim Dniu Prawnika przedstawiała r. pr. Karolina Radosz – Koordynator lokalny obchodów.

Wydarzeniem zamykającym obchody Europejskiego Dnia Prawnika w Izbie krakowskiej był zorganizowany przez OIRP w Krakowie  koncert charytatywny „Praw(n)e serca”, który odbył się w dniu 15 grudnia 2016 r. w Nowym Sączu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezes KRRP Maciej Bobrowicz, Dziekan WPiA UJ prof. Jerzy Pisuliński oraz Prezes Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Zbigniew Krupa. Nie sposób jednak nie wspomnieć w tym miejscu o osobie r. pr. Andrzeja Kadzika – Wicedziekana ds. aplikacji w OIRP Kraków, który był spiritus movens wydarzenia w Nowym Sączu. Po wyśmienitym koncercie wirtuoza fortepianu i wyrafinowanego żartu Waldemara Malickiego odbyła się aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda. Katalog licytacyjny obfitował w ciekawe przedmioty, ale wśród nich niewątpliwą perełką była przekazana przez Papieża Franciszka piłka z mistrzostw EURO 2016 z podpisami reprezentacji Polski oraz trenera Adama Nawałki. Po zakończeniu cichej licytacji okazało się, że piłka ta powędrowała do Krakowa wraz z jednym z radców prawnych Izby krakowskiej.

NS podziękowania razem-001.JPG

NS Piłka-001.JPG

Podsumowanie III edycji EDP w skali kraju można znaleźć na stronie internetowej KIRP:

List - Michał Korwek

Artykuły powiązane

Koncert charytatywny „Praw(n)e serca”, Nowy Sącz, 15.12.2016r.
04.12.2016

Koncert charytatywny „Praw(n)e serca”, Nowy Sącz, 15.12.2016r.

Konferencja „Prawnik Przyszłości” oraz Dzień Karier WPiA UJ. Kraków, Centrum Dydaktyczne WPiA UJ, 8.12.2016 r.
24.11.2016