Compliance Manager

09.03.2022

Applylink: https://smrtr.io/87nQz – link do aplikacji

Cześć,  jestem Marzena. W inFakcie odpowiadam za działalność operacyjną i realizację strategii firmy. Wspieram działy administracyjne oraz odpowiadam za zarządzanie ryzykiem i obszar compliance.

Obecnie poszukuję osoby ze znajomością prawa, która będzie czuwała nad przestrzeganiem przepisów prawa/regulacji wewnętrznych oraz wykrywała zagrożenia i wspierała firmę w ich mitygowaniu.

Jesteśmy firmą technologiczno-księgową, która od 2008 roku ułatwia pracę przedsiębiorcom i księgowym, oferując innowacyjne rozwiązania informatyczne oraz wsparcie merytoryczne, dzięki którym księgowość staje się prosta. Należymy do norweskiej Grupy Visma- lidera księgowości w Europie. Od 2021 roku jesteśmy podmiotem nadzorowanym przez KNF (licencja AIS).

Twój zakres obowiązków:

  • koordynacja  współpracy z kancelariami prawnymi,
  • weryfikacja, standaryzacja oraz aktualizacja umów, aneksów, regulaminów, OWU i regulacji wewnętrznych,
  • nadzór nad wypełnianiem przez spółkę obowiązków wynikających z podpisanych umów i przepisów prawa,
  • zarządzanie ubezpieczeniami firmowymi (czuwanie nad ciągłością ubezpieczeń, analiza OWU),
  • tworzenie, wdrażanie i nadzorowanie procedur kontrolnych w spółce,
  • koordynowanie działalności nadzorowanej (licencja płatnicza),
  • śledzenie zmian w przepisach wpływających na działalność spółki,
  • zgłaszanie naruszeń procedur/przepisów (poza RODO),
  • prowadzenie rejestrów umów i uchwał

Nasze wymagania:

  • min. 4-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku (compliance/ kontrola wewnętrzna/zarządzaniu ryzykiem/ audyt wewnętrzny/controlling),
  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: prawo, ekonomia, finanse,
  • biegła znajomość przepisów prawa i kodeksów postępowania,
  • znajomość zagadnień związanych z kontrolą wewnętrzną,
  • znajomość języka angielskiego – poziom min. B2,
  • umiejętność przełożenia przepisów prawa na praktykę,
  • praktyczna wiedza biznesowa o funkcjonowaniu firm (procesy, powiązania, wymogi prawne itp),
  • umiejętność identyfikacji ryzyk i propozycje ich mitygowania,
  • bardzo dobra organizacja pracy.

Mile widziane:

  • znajomość regulacji związanych z rynkiem płatniczym (działanie podmiotów nadzorowanych, ustawa o usługach płatniczych),
  • zainteresowanie kwestiami danych osobowych,
  • doświadczenie opiniowaniu, negocjowaniu i kształtowaniu treści umów,
  • zainteresowanie zagadnieniami związanymi z technologią.

 Co oferujemy:

  • umowę o pracę lub B2B,
  • hybrydowy model pracy (w wybrane dni możesz pracować zdalnie),
  • elastyczne godziny pracy,
  • nowoczesne biuro w centrum Krakowa,
  • dofinansowanie do karty Multisport,
  • ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenie na życie dla Ciebie i Twoich bliskich,
  • dofinansowanie usługi księgowej inFakt.pl
  • zajęcia z języka angielskiego,
  • MacBook Pro i dodatkowy monitor,
  • spotkania i wyjazdy integracyjne,
  • wygodne krzesło oraz regulowane elektrycznie biurko.