"Treningi pamięci" - dla osób powyżej 60 i 65 roku

05.04.2016

KOLEZANKI i KOLEDZY SENIORZY

Przesyłam w załączeniu ciekawą propozycję "treningów
pamięci" - dla osób powyżej 60 i 65 roku - zorganizowanych
w centrum Krakowa w okresie od kwietnia do czerwca br.
przez Akademię Pełni Zycia .

Z a p r a s z a m           B.Płaszewska

Akademia Pełni Życia im. Joanny Boehnert w Krakowie serdecznie zaprasza seniorów do udziału w kolejnych treningach pamięci. Istnieją dwie możliwości rozwijania z nami swoich możliwości poznawczych:

Trening pamięci w Akademii - realizowany w ramach projektu badawczego "Pozafarmakologiczne metody wspomagania funkcji poznawczych" umożliwiający udział w czterotygodniowym treningu pamięci.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które: ukończyły 60-ty rok życia, odczuwają subiektywne pogorszenie się funkcjonowania pamięci, nie uczestniczyły do tej pory w treningu pamięci, zadeklarują udział we wszystkich spotkaniach treningowych (pięć tygodni zajęć) oraz wyrażą zgodę na wykonanie psychologicznych testów pamięciowych.

Zajęcia treningu pamięci dla uczestników projektu odbywać się będą przy ul. Rzeźniczej 2a. Najbliższa grupa treningowa spotykać się będzie od 30 marca w środy i piątki w godz. 9.00-10.30, następne uruchomione będą pod koniec marca, w kwietniu i maju.

Trening pamięci na Uniwersytecie - realizowany w ramach współpracy z Instytutem Psychologii UJ.

Trening ten prowadzony jest przez studentów ostatnich lat psychologii pod opieką dr Przemysława Bąbla. Zajęcia te przeznaczone są dla osób w wieku osoby w wieku 65-75 lat i prowadzone będą w czwartki w godz. 10.30-12.00 od 14 kwietnia do 02 czerwca. Szczegółowe informacje o miejscu odbywania się zajęć podawane będą przy zapisach.

Osoby zainteresowane udziałem w którejkolwiek z grup prosimy o kontakt z biurem APZ: ul. Rzeźnicza 2a, tel. 12 294 81 35, biuro@apz.org.pl.