Zarządzenie nr 5 Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie z dnia 12.03.2020r.

18.03.2020

UWAGA: Zarządzeniem nr 5 Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie z dnia 12.03.2020r. w okresie od dnia 13.03.2020r. do dnia 31.03.2020r. odwołuje się wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne, za wyjątkiem spraw pilnych wymienionych w §2 ust. 5 lit. a, e, j, n Regulaminu urzędowania sądów powszechnych.

KOMUNIKAT W SPRAWIE OGRANICZEŃ I ZMIAN W OBSŁUDZE INTERESANTÓW

W związku z sytuacją występowania koronowirusa w Polsce w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, zarządzeniem Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie wstrzymano:

do odwołania osobiste przyjmowanie stron we wszystkich sprawach również przyjmowanie stron w sprawach skarg i wniosków przez Prezesa, Wiceprezesa, Przewodniczących Wydziałów, Kierownika Sekcji Wykonania Orzeczeń i Kierowników Sekretariatów Wydziałów.

Uprasza się Interesantów o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt w budynkach Sądu, zawężając je do spraw niecierpiących zwłoki oraz ewentualnie zasięganie informacji drogą telefoniczną i mailową.

Obecność w sądzie ograniczona zostaje jedynie do osób wezwanych lub zawiadomionych (uczestników postępowań sądowych).

Osoby które powróciły z zagranicy, które miały kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, u których obserwowane są objawy choroby lub co do których zachodzą inne przeciwskazania, proszone są o niestawianie się do Sądu i informowanie o powyższym w sposób wskazany poniżej. W takiej sytuacji ich niestawiennictwo będzie usprawiedliwiane oraz nie poniosą z tego tytułu negatywnych konsekwencji prawnych.

Wszelkie skargi, wnioski, prośby, należy kierować do Sądu drogą pisemną lub mailową.

Informacje udzielane bezpośrednio będą udzielane przez Biuro Obsługi Interesantów oraz pod numerami i adresami mailowymi podanymi poniżej. Pod te numery i adresy prosimy także o kierowanie zgłoszeń i informacji o jakich była mowa powyżej.

Wydział:

Telefon:

adres e-mail:

I Wydział Cywilny

12 619-54-21

kontakt@krakow-podgorze.sr.gov.pl

II Wydział Kamy

12 347-15-00

Sekcja Wyk. Orzeczeń

12 619-64-95

III Wydział Rodzinny

12 619-54-60

IV Wydział Ksiąg Wieczystych

12 619-51-56

XII Wydział Cywilny

12 619-54-23

VIII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Skale

12 389-16-50

skala@krakow-podgorze.sr.gov.pl

I Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych

12 619-64-61

kuratorzy@krakow-podgorze.sr.gov.pl

III Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Karnych

Oddział Informatyczny

12 619-54-84

it@krakow-podgorze.sr.gov.pl

Oddział Administracyjny

12 619-54-10

administracyjny@krakow-podgorze.sr.gov.pl

Oddział Finansowy

12 619-62-66

finansowy krakow-podgorze.sr.gov.pl

Wstrzymaniu ulegają też umówione terminy przeglądania akt w Czytelni akt.

KOMUNIKAT

Na podstawie zarządzenia nr 4/2020 Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie z dnia 12 marca 2020r. sekretariaty sądowe oraz czytelnia pozostają zamknięte do odwołania ze względu na konieczność ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.
W związku z tym informujemy, że w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych:

1. Zawieszone są do odwołania przyjęcia stron przez Przewodniczącego Wydziału.
  2. Zamknięty do odwołania jest sekretariat ogólny – pokój K-14.

Informacje o stanie spraw DZKW będą udzielane wyłącznie telefonicznie (w zakresie w jakim dopuszczalne jest udzielenie informacji telefonicznej) pod numerem telefonu (12)6195471. W związku z jednoczesnym zamknięciem czytelni akt, wstrzymane jest również zamawianie akt spraw DZKW.

1. Zamknięty do odwołania jest sekretariat „Apelacje/zażalenia” – pokój K-3.

Informacje o stanie spraw DZKW, w których złożono środki zaskarżenia, będą udzielane wyłącznie telefonicznie (w zakresie w jakim dopuszczalne jest udzielenie informacji telefonicznej) pod numerem telefonu (12)6195152.
Składanie środków zaskarżenia oraz pism z nimi związanych jest możliwe drogą pocztową (z dopiskiem na kopercie „ŚRODEK ZASKARŻENIA”) bądź na dzienniku podawczym tutejszego Sądu. Jednocześnie przypominamy, że nieskuteczne są pisma procesowe składane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

1. Zamknięty do odwołania jest sekretariat „Odpisy” – pokój K-13.

Wnioski o wydanie odpisów ksiąg wieczystych z Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych, oraz wnioski o wydanie odpisów dokumentów, mogą być składane drogą pocztową (z dopiskiem na kopercie „WNIOSEK O ODPIS”) bądź na dzienniku podawczym tutejszego Sądu.
Wszelkie wydawane odpisy nie będą wydawane osobiście, lecz wysyłane drogą pocztową. W przypadkach złożonych wcześniej wniosków o wydanie odpisu, w których został wyznaczony termin odbioru osobistego, należy kontaktować się z pracownikiem Odpisów pod numerem telefonu (12)6195117.

1. Zamknięty do odwołania jest sekretariat Kierownika – pokój K-17.

Informacje udzielane przez Kierownika Sekretariatu będą udzielane wyłącznie telefonicznie (w zakresie w jakim dopuszczalne jest udzielenie informacji telefonicznej) pod numerem telefonu (12)6195156. W związku z jednoczesnym zamknięciem czytelni, wstrzymane jest również składanie i rozpoznawanie wniosków o wgląd/fotografowanie akt ksiąg i wniosków. W związku z zawieszeniem przyjmowania stron przez Przewodniczącego Wydziału, zawieszone są również zapisy na przyjęcia stron.

1. Zamknięta do odwołania jest czytelnia ogólna – pokój K-08.
  2. Zamknięta do odwołania jest czytelnia dla geodetów – pokój K-07.