V Turniej szachowy prawników o Puchar Dziekana Rady OIRP w Krakowie, 19.05.2012r., wyniki

23.05.2012

Turniej szachowy prawników
o puchar Dziekana OIRP w Krakowie

W dniu 19 maja 2012 r. odbył się V Turniej Szachowy o puchar Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

W turnieju uczestniczyli przedstawiciele zawodów prawniczych oraz studenci prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a miejscem gry była siedziba OIRP w Krakowie.

Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim z tempem 15 minut na partię na dystansie 7 rund. W rozgrywkach uczestniczyło 16 zawodników.

Zwycięzcą turnieju  został Dariusz Fistek - (student UJ) który zdobyła komplet 7 punktów, drugie miejsce zajął Jakub Wisła (student UJ), trzecie Krzysztof Jewulski (Radca Prawny OIRP Kraków) obaj po 5 pkt, a czwarte miejsce zajęła najlepsza kobieta Joanna Barczyk-Telejko (Adwokat ORA Kraków) 4,5 pkt.

Zwycięzca otrzymał ufundowany przez Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie p. Michalinę Nowokuńską piękny i oryginalny puchar, a dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Wolters Kluwer Polska sp. z o.o., która od samego początku wspiera turnieje prawników, i Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie.

Impreza odbyła się w miłej atmosferze, łącząc nie tylko sportowy walor turnieju szachowego, ale również  okazję do spotkania przedstawicieli krakowskiego środowiska prawniczego. Wielka w tym zasługa Pani Dziekan Michaliny Nowokuńskiej która od lat wspomaga szachowe spotkania prawników oraz Radcy Prawnego Mariusza Stanaszka który sprawnie zorganizował i przeprowadził zawody.

Na pożegnanie uczestnicy podziękowali organizatorom za inicjatywę oraz zapowiedzieli swój udział w następnym roku, bowiem niezależnie od swej siły gry i uzyskanych rezultatów miło spędzili sobotnie przedpołudnie i połączyli rywalizację na szachownicy z dobrym relaksem.