Pierwsze szkolenie "Prawnik w Kinie" zakończone.

Pierwsze szkolenie z cyklu ,,Prawnik w Kinie” w KIJÓW.CENTRUM już za nami!

W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Kinie KIJÓW.CENTRUM w Krakowie mieliśmy możliwość zmierzenia się z nową formułą szkolenia, którego merytoryczną część poprzedziła projekcja filmu ,,Amok'' w reżyserii Katarzyny Adamik. ,,Amok” to film oparty na faktach, przedstawiający historię pisarza, który został skazany na karę dwudziestu pięciu lat pozbawienia wolności za morderstwo, którego okoliczności popełnia były zbieżne z historią przedstawioną w jego powieści.

Po zakończeniu projekcji, która odbyła się w dużej sali kinowej, zgromadziliśmy się w Sali Klubowej kina gdzie po powitaniu zgromadzonych przez Dziekana OIRP w Krakowie, dra Marcina Sala – Szczypińskiego, rozpoczęliśmy szkolenie, poprowadzone w bardzo ciekawej i przystępnej formule przez dr Igę Bałos, autorkę książki ,,Prawo dla filmowców”, a także bloga sPRAWNA EDUKACJA, specjalizującą się w m. in. prawie własności intelektualnej. Projekcja filmu stała się punktem wyjścia do rozważań na temat problemów związanych z prawami autorskimi i ochroną dóbr osobistych przy tworzeniu i promocji filmu opartego na faktach, dotychczasowego orzecznictwa sądów polskich, potrzeby wyodrębnienia i nazwania kolejnego dobra osobistego, a także postawy pełnomocnika, reprezentującego klienta w sprawie, cieszącej się zainteresowaniem mediów.
Szkolenie zakończyła dyskusja licznie przybyłych uczestników.

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z tego cyklu, którego szczegóły pojawią się wkrótce!

Artykuły powiązane

Wyjątkowe szkolenie „Prawnik w kinie”
13.04.2017

Wyjątkowe szkolenie „Prawnik w kinie”