12.04.2013

16 marca 2013 dobył się I Halowy Turniej Drużyn Prawniczych w Krakowie organizowanym przez Fundację Prokuratorów i Pracowników Prokuratury. Wbrew nazwie, celem turnieju nie była głównie konfrontacja sportowa, a pomoc dzieciom. Tym razem przedstawiciele sądów, prokuratur, adwokatury, radców prawnych, notariuszy i komorników spotkali się, aby zbierać środki na rzecz dzieci ze Stowarzyszenia Siemacha. Zdjęcia z turnieju dostępne na facebokowym profilu Fundacji.

Poza turniejem drużyn prawniczych, odbywał się turniej dzieci ze Stowarzyszenia Siemacha, gdy i zabawy z ich udziałem oraz konkursy.
Punktem kulminacyjnym turnieju była licytacja koszulki Borusii Dortmund Łukasza Piszczka z podpisem zawodnika. Koszulka została wylicytowana za 1700 PLN. Środki pochodzące z licytacji trafią dla dzieci ze Stowarzyszenia Siemacha.

Patronem honorowym imprezy był Prokurator Apelacyjny w Krakowie, a partnerami i współorganizatorami: Sąd Apelacyjny w Krakowie, Prokuratura Apelacyjna w Krakowie, Okręgowa Izba Radców Prawnych, Okręgowa Rada Adwokacka, Izba Komornicza w Krakowie, Izba Notarialna w Krakowie, Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury oraz wydawnictwo Lexisnexis.

Miejmy nadzieję, że ta inicjatywa będzie kontynuowana.

Maciej Bałaziński
Radca prawny