38. Kongres Skilex International, VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie Radców Prawnych i Aplikantów

17.03.2011

KRYNICA ZDRÓJ - MEKKA PRAWNIKÓW NARCIARZY

38. Kongres SKILEX INTERNATIONAL

W dniach 27 lutego - 6 marca 2011 roku odbył się w Krynicy Zdroju 38. Kongres SKILEX INTERNATIONAL, który z uwagi na międzynarodową obsadę oraz bardzo wysoki poziom sportowy,  ma rangę nieoficjalnych Mistrzostw Świata Prawników w Narciarstwie.

Do Krynicy Zdroju przyjechali prawnicy z całego świata w tym z Kanady, Szwecji, Niemiec, Austrii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Francji, Chorwacji i Czech.

Impreza została objęta patronatem m.in. Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Burmistrza Miasta Krynica Zdrój. Organizacjami wspierającymi obok Krajowej Rady Radców Prawnych była również Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie.

Kongresy SKILEX INTERNATIONAL mają swoją część sportową, tj. zawody w narciarstwie biegowym (bieg indywidualny oraz sztafeta narodowa) oraz alpejskim (slalom gigant oraz konkurencja dodatkowa, np. slalom równoległy).

Bardzo dobrze na zawodach sportowych spisali się Polacy, w tym na szczególną uwagę zasługuje r.p. Mariusz Grzesiuk z naszej Izby, który zdobył złoty medal w konkurencji slalom gigant uzyskując równocześnie najlepszy czas zawodów.

Również pozostałe reprezentantki naszej Izby zdobyły medalowe pozycje:

- r.p. Magdalena Szepczyńska zdobyła złoty medal w slalomie gigancie i srebrny medal w biegu indywidualnym, co w konsekwencji pozwoliło jej uzyskać srebrny medal w kombinacji.

- r.p. Maria Cichoń-Szepczyńska zdobyła brązowy medal w slalomie gigancie i brązowy medal w kombinacji.

Bardzo dobra postawa sportowa członków naszej Izby przyczyniła się do zdobycia przez Polskę Pucharu Narodów ex aequo z  drużyną z Niemiec.

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie
Radców Prawnych i Aplikantów

W dniach 4-5 marca, odbyły się Mistrzostwa Polski Radców Prawnych w Narciarstwie Alpejskim na jednym ze stoków Jaworzyny Krynickiej. Organizatorem zawodów była Komisja Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych aktualnie kierowana przez Dziekana Olsztyńskiej Izby Pana Michała Korwka.

Klasyfikacje przeprowadzane były w kilku kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsca wśród kobiet zdominowane zostały przez radczynie prawne Izby Krakowskiej:  Marię  Cichoń - Szepczyńską i Magdalenę  Szepczyńską.

R.p. Magda Szepczyńska i r.p. Mariusz Grzesiuk wywalczyli najlepsze czasy, zyskując miano najlepszych narciarzy zawodów.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych Krajowej Rady Radców Prawnych (38. Kongres Skilex International, VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie Radców Prawnych i Aplikantów).

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.