Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego Zbigniewa Stańczyka zatrudni osobę na stanowisko asystenta doradcy restrukturyzacyjnego

06.10.2023

Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego Zbigniewa Stańczyka mająca swoją siedzibę w Krakowie przy ulicy Jana Zamoyskiego 81/3 zatrudni osobę na stanowisko asystenta doradcy restrukturyzacyjnego. Oferta pracy skierowana jest przede wszystkich do aplikantów radcowskich, lecz zachęcamy także do aplikowania studentów prawa.

Główną praktyką Kancelarii jest obsługa postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych, tak ze strony syndyka, nadzorcy, zarządcy, jak i ze strony pełnomocnika dłużników, upadłych oraz wierzycieli. Z racji tego, iż postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne dotykają wielu gałęzi prawa (głównie prawo gospodarcze, prawo cywilne, prawo pracy, prawo karne, prawo rodzinne), to praca w Kancelarii pozwala na zdobycie doświadczenia w wielu dziedzinach prawa.

Twój zakres obowiązków:

  • Szeroko rozumiane wsparcie Kancelarii w prowadzeniu postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych;
  • Sporządzanie projektów pism procesowych w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych;
  • Bieżąca obsługa klientów kancelarii;
  • Prowadzenie korespondencji z sądami, syndykami, pełnomocnikami, wierzycielami i innymi uczestnikami postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych;
  • Obsługa sytemu KRZ (Krajowy Rejestr Zadłużonych).

Nasze wymagania:

  • Dobra znajomość prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego (ze względu na praktykę Kancelarii jest to warunek konieczny);
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku (mile widziane);
  • Znajomość obsługi Krajowego Rejestru Zadłużonych (mile widziane);
  • skrupulatność w realizacji powierzonych zadań;
  • umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu;
  • komunikatywność i asertywność (cechy niezbędne do przeprowadzania rozmów z Upadłymi i Dłużnikami);
  • dobra znajomość obsługi MS Office, a w szczególności Word i Excel (niezbędne do opracowywania m.in. projektów planów spłaty wierzycieli);
  • samodzielność i skrupulatność w realizacji powierzonych zadań (osoba zatrudniona na dalszym etapie będzie samodzielnie prowadziła postępowania w Krajowym Rejestrze Zadłużonych).

Oferujemy:

  • możliwość realnego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych (prowadzone postępowania pozwalają na pogłębienie wiedzy z zakresu wielu dziedzin prawa, a ponadto Kancelaria daje możliwość objęcia Kandydata patronatem oraz umożliwia mu wsparcie w uzyskaniu licencji doradcy restrukturyzacyjnego);
  • możliwość zdobycia unikalnej i praktycznej wiedzy o postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, często niedostępnej w komentarzach i innych publikacjach;
  • dostęp do szkoleń z zakresu prawa upadłościowego i prawa restrukturyzacyjnego (Kancelaria bierze udział w licznych szkoleniach organizowanych przez Krajową Izbę Doradców Restrukturyzacyjnych oraz Instytut Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością na Uczelni Łazarskiego);
  • pracę w nowoczesnej, szybko rosnącej firmie oraz w przyjaznej atmosferze;
  • wynagrodzenie dostosowane do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia.

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o przesyłanie CV na adres e-mail: kontakt@kancelaria-alfa.com, wpisując w tytule wiadomości „rekrutacja – asystent doradcy restrukturyzacyjnego”

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb obecnego i przyszłych procesów rekrutacji zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.).”

Zastrzegamy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych informuję, iż:

  • administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Zbigniew Stańczyk, ul. Jana Zamoyskiego 81/3, 30-519 Kraków, kontakt elektroniczny: kontakt@kancelaria-alfa.com
  • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych – na podstawie przepisów Prawa pracy oraz na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych – na podstawie zgody
  • odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą: Podmioty współpracujące z administratorem; organy uprawnione do dostępu do danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  • Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do czasu zakończenia procesu rekrutacji, a w przypadku wyrażenia zgody do przechowywania danych na poczet przyszłych procesów rekrutacyjnych przez okres jednego roku.
  • posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, udzielona zgoda może zostać cofnięta w każdej chwili.
  • ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową dopuszczenia do procesu rekrutacji.