Zapraszamy na "Śluby" w PWST

28.02.2011

Tym razem chcemy polecić uwadze Państwa spektakl Teatru PWST zrealizowany przez Wojciecha Kościelniaka.

„Śluby” na podstawie ”Ślubów panieńskich” Aleksandra  Fredry
Reżyseria: Wojciech Kościelniak
Muzyka i kierownictwo muzyczne: Piotr Dziubek
Scenografia: Damian Styrna
Choreografia: Janusz Skubaczkowski
Współpraca choreograficzna: Beata Owczarek

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego, specjalność wokalno-aktorska
Występują: Adrianna Kalska, Karolina Kazoń, Kornelia Maraszek, Anna Terpiłowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Dawid Kartaszewicz, Patryk Kośnicki, Mateusz Mikoś, Piotr Szekowski
Premiera: 22  stycznia 2011 r. Scena im. St. Wyspiańskiego

Przedstawienie jest „Śluby” są adaptacją komedii Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie”  w formie spektaklu muzycznego.  Realizatorzy poszukują nowych , niekonwencjonalnych rozwiązań i oryginalnych sposobów na ponowne ożywienie znanej wszystkim historii  Anieli i Klary, które postanawiają nigdy nie wychodzić za mąż oraz intrygi zakochanych w nich młodzieńców.
Klasyka dramatu i nadal obowiązująca lektura .

Jest to już trzeci spektakl muzyczny przygotowany przez Wojciecha Kościelniaka ze studentami PWST, a oparty o uznane utwory dramatyczne. Pierwszym była trans-opera „Sen nocy letniej” z muzyką Leszka Możdżera, później „Proces” z muzyką Tomasza Gwincińskiego, teraz  w doborowym towarzystwie „wystąpi” Aleksander hrabia Fredro. Słowem - tego nie można pominąć.

Kolejne spektakle:

7, 8, 9, 15, 16 i 17 marca o godz. 19:00

Cena biletów to 20 zł. normalne i 15 ulgowe, ale
na marcowe spektakle "Ślubów" proponujemy bilety w cenie 12 złotych, natomiast specjalnie na Dzień Kobiet  mamy niepowtarzalną ofertę - bilety w cenie 10 złotych.

Informacja, rezerwacja i sprzedaż biletów: Impresariat PWST tel./fax 12 430 15 92 bilety@pwst.krakow.pl                           www.pwst.krakow.pl