Spotkanie z WŁADYSŁAWEM SZCZEPAŃSKIM. Kraków, 26 października /piątek/ o godzinie 18.00

18.10.2012
GALERIA CENTRUM
NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY   
31-913 Kraków, al. Jana Pawła II 232 tel.(012)644 43 80 fax.(012) 644 76 00
 
 
zapraszamy na spotkanie z
WŁADYSŁAWEM  SZCZEPAŃSKIM
Autorem wystawy rysunku
 
Usquqe ad finem
 
26 października /piątek/ o godzinie 18.oo
w Nowohuckim Centrum Kultrury, Kraków al. Jana Pawła II 232
wystawa otwarta 6.10 - 6.11.2012 roku
 

Władysław Szczepański
Urodził się w 1951 roku we Lwowie. Studia artystyczne na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Poligraficznej we Lwowie. Dyplom w 1977 r. Obecnie jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uprawia twórczość w zakresie rysunku i malarstwa, a także grafiki.
Brał udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych w Polsce, Belgii, Czechach, Macedonii, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Szwecji, na Ukrainie, Węgrzech i we Włoszech.
Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za twórczość artystyczną.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Twórczość artysty znalazła uznanie publiczności i spotkała się z przychylnymi opiniami specjalistów i znanych krytyków w Polsce. O jego dokonaniach pisali m.in.: Jan J. Aleksiun, Jolanta Antecka, Łukasz Heyman, Irena Huml, Magdalena Hniedziewicz, Łukasz Kossowski, Jerzy Madeyski, Ryszard Otręba, Sonia Pietrowskaja, Stanisław Rodziński, Stefan Szlachtycz, Andrzej Trybunalski i Wiesława Wierzchowska. Od roku 1979 prezentował prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych.

W roku 2000 Jerzy Madeyski, znany krakowski historyk i krytyk sztuki, napisał:
„(…) Artysta stworzył nadrealną lecz i metafizyczną zarazem rzeczywistość. Rozświetloną zjawiskowym światłem i przepojoną uporczywym pragnieniem dotarcia do istoty rzeczy, do zjawisk, sięgających poza empiryczne doświadczenie. (…)”
Kilka lat później, w 2011 roku Andrzej Trybunalski pisał:
„(…) Oglądane prace upewniają nas, że obrazem istoty człowieczeństwa nie jest nigdy żaden wymyślony kształt, ale może nim być, skłaniająca do refleksji, pustka, którą człowiek czasami pozostawia po sobie. (…)”

Pobierz załączniki

Zaproszenie