Post vom Goethe Institut Krakau 9 Tydzien Filmu Niemieckiego

21.10.2011

Festiwal filmowy

9. Tydzień Filmu Niemieckiego

Najnowsze niemieckie filmy fabularne i dokumentalne

21 - 27 października 2011

Godz. 21.00

Powtórka wieczornej projekcji w dniu następnym o godz. 12.00.

Krakowskie Centrum Kinowe ARS

Ul. Św. Jana 6

28 października, godz. 19.00

filmy krótkometrażowe z cyklu „Next Generation”

Dom Norymberski – Galeria, ul. Skałeczna 2

________________

9. Tydzień Filmu Niemieckiego otworzy pokaz filmu "Weselna polka" ("Hochzeitspolka"). W uroczystej inauguracji wezmą udział: Lars Jessen, reżyser filmu, Katarzyna Maciąg, odtwórczyni głównej roli i Przemysław Nowakowski, współautor scenariusza oraz Christoph Friedel, producent. W kolejnych dniach zobaczymy: "Trzy" ("Drei") Toma Tykwera, "Moją piosenkę" ("Das Lied in mir") Floriana Cossena, "Almanya - Witajcie w Niemczech" ("Almanya - Willkommen in Deutschland") Yasemin Samdereli, "Ponad nami tylko niebo" ("Über uns das All") Jana Schomburga, "Rozbójniczkę" ("Die Räuberin") Markusa Buscha oraz film dokumentalny "El Bulli - Kuchnia jest sztuką" ("El Bulli - Cooking in Progress") Gereona Wetzla. Na zakończenie TFN pokazane zostaną filmy krótkometrażowe z cyklu Next Generation 2011.

Tydzień Filmu Niemieckiego jest wspólnym projektem Domu Norymberskiego w Krakowie, German Films, Vivarto, Konsulatu Generalnego RFN w Krakowie, Centrum Kinowego ARS oraz Goethe-Institut Krakau.

Informacje na stronie:

www.dom-norymberski.com