Aktualności kulturalne - Dworek Białoprądnicki

Wtorek, 5 października, godz. 19.00

PIOSENKARNIA ANNY TRETER

Gość specjalny: Beata Osytek
Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Gra na gitarze. W grudniu 2003 roku ukazała się jej pierwsza płyta autorska zatytułowana  Z ciszą . Współtworzy zespół, w skład którego wchodzą: Piotr Szewczenko - gitary,
Wojtek Sobolewski (lub Bartek Szetela) - bas, kontrabas, Mariusz Mocarski - perkusja, instrumenty perkusyjne oraz Beata Osytek - śpiew, gitara akustyczna. Wielokrotnie brała udział w warsztatach artystycznych prowadzonych m.in.
przez Grażynę Łobaszewską. Jest absolwentką Szkoły Artystycznej im. J. Wasowskiego w Warszawie na kierunku jazzowo- estradowym. Jest laureatką, m.in. Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (nagroda Grand Prix), Ogólnopolskich Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki  Smak  w Myśliborzu (Dębowy szczebel oraz nagroda specjalna Radia Zachód), Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej  OPPA  (Złota Piątka), Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia  (Grand Prix) i Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie  (4 nagroda, 3 nagroda oraz nagroda dziennikarzy).

Sala Kominkowa Dworku Białoprądnickiego, bilet 10 zł.

Środa, 6 października, godz. 19.00

GALERIA FOTOGRAFII

Teodor Talowski i inni

Wernisaż prac uczestników Warsztatów Fotograficznych Lesława Pizło. Autorzy prezentowanych prac to grupa ludzi, których łączy pasja rozumnego fotografowania, które jest przeciwieństwem  bezmyślnego pstrykania  jakże
dziś powszechnego. Żeby sfotografować coś ekscytującego nie trzeba podejmować dalekich i kosztownych podróży. Często obok nas, istnieją i dzieją się rzeczy piękne, zaskakujące, tylko trzeba je dostrzec i sfotografować . /Lesław Pizło/
Piwnice Dworku Białoprądnickiego, wstęp wolny

Czwartek, 14 października, godz.19.00

ROZRUCHY   SPOTKANIA Z TAŃCEM
Wykład Anny Wańtuch  Taniec okiem filmowców

Spotkania z tańcem organizowane są przez Teatr Tańca DF prowadzony przez choreograf Katarzynę Skawińską
Sala Teatralna Dworku Białoprądnickiego, wstęp wolny

Piątek, 29 października, godz. 19.00

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIANISTYCZNY
KRÓLEWSKIEGO MIASTA KRAKOWA
Chopin 2010
Koncert Nimroda Davida Pfeffera

Izraelski pianista licznie nagradzany za interpretacje repertuaru  romantycznego w szczególności muzyki Chopina, w wieku niespełna 20 lat zdobył uznanie jako jeden z najwybitniejszych  pianistów klasycznych młodego pokolenia w Izraelu. Zadebiutował w Nowym Yorku w Weill Recital Hall w Carnegie Hall w maju roku 2008 r. Wystąpił również jako solista na Kremlu (Rosja) w recitalu transmitowanym przez rosyjską stację telewizyjną  Kultura . Pfeffer koncertował w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Steinway Hall w Nowym Jorku, Franz Liszt Academy w Budapeszcie, austriackiej Graz Congress Hall, w Domu Chopina w Żelazowej Woli, Hong Kong Academy for Performing Arts oraz na Mozart Festival na Malcie. Jako pianista i dyrygent wystąpił przed parą królewską Jordanii: Królem Abdullahem II oraz Królową Ranią oraz innymi światowymi przywódcami podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Jordanii w 2007r. W czerwcu roku 2010 zadebiutował w Alice Tully Hall w Lincoln Center w Nowym Jorku wykonując Potrójny Koncert Beethovena wraz z ISO i gościnnym solistą z Vienna Philharmonic Orchestra. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. Pfeffer jest aktywnym kompozytorem, którego utwory są wykonywane i transmitowane na terenie całego Izraela. Na festiwalu prezentuje się elita światowej pianistyki, w tym roku odbędzie się 7 koncertów. Swój udział potwierdzili, m.in. Alexander Kobrin (Rosja), Claire Huangci (USA) i Beata Bilińska (Polska).

bilety: 30 zł (ulgowy) 50 zł (normalny)
więcej informacji na: www.pianoclassic.org
Sala Kominkowa Dworku Białoprądnickiego

szczegółowe kalendarium imprez znajdą Państwo pod adresem: www.dworek.krakow.pl