Wykład prof. Christian Piska "Ochrona klimatu i Konwencja Praw Człowieka: wpływ na gospodarkę i państwo" - Kraków, 10.06.2024 r.

10.06.2024

Konsulat Generalny Austrii w Krakowie oraz Szkoła Prawa Austriackiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wspólnie zapraszają na wykład prof. Christiana Piski z Uniwersytetu Wiedeńskiego:

Ochrona klimatu i Konwencja Praw Człowieka: wpływ na gospodarkę i państwo

10 czerwca 2024, godz. 12.00

Konsulat Generalny Austrii, ul. Krupnicza 42

grafika.png

Wprowadzenie:

Konsul Generalny Austrii Martin Gärtner

Dyrektor Szkoły Prawa Austriackiego mec. Paweł Kuglarz

Wykład odbędzie się w języku niemieckim.

Dyskusja będzie prowadzona w języku niemieckim i angielskim.

Moderacja - Paweł Kuglarz

Prosimy o potwierdzenie do piątku 7 czerwca: tel. 12 424 99 30 lub krakau-gk@bmeia.gv.at

dr Christian Piska, prof. Uniwersytetu Wiedeńskiego

Christian Piska pracuje na Uniwersytecie Wiedeńskim i Donau-Universität w Krems jako ekspert w dziedzinie prawa publicznego, a także prawa handlowego, środowiskowego i europejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem ram prawnych i regulacji w dziedzinie nowych technologii.

Studiował prawo na Uniwersytecie Wiedeńskim (doktorat w 1994 r., habilitacja w 2002 r.). Od 2002 r. jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Prawa Konstytucyjnego i Administracyjnego na Uniwersytecie Wiedeńskim.

Wybrane publikacje:

Das Prinzip der festen Geschäftsverteilung in der ordentlichen Gerichtsbarkeit. Wien 1995,

(Hg.): Casebook Einführung in die Rechtswissenschaften. Strategische Anleitung und Arbeitsbuch. Wien 2019,

mit Oliver Völkel (Hg.): Blockchain rules. Wien 2019,

Mec. Paweł Kuglarz

Dyrektor Szkoły Prawa Austriackiego na Uniwersytecie Jagiellońskim, Head of International Desk, Tatara i Wspólnicy

Wybrane publikacje:

P. Kuglarz, I.Heropolitańska, Immobilien, Grundeigentum und Sicherheiten in Polen, voraus. IX 2024, Centre for Legal Competence Wien

Zaproszenie wykład prof. Christian Piska.docx