Pomoc dla Eluni.

17.02.2023

Elunia, córka naszej Koleżanki - radczyni prawnej z OIRP w Krakowie - urodziła się z wadą centralnego układu nerwowego, wodogłowiem i Zespołem Downa. Potrzebuje rehabilitacji i specjalistycznego leczenia.

Jeśli ktoś z Państwa chce i może pomóc prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi poniżej.

 

Nazywam się Elunia Dygas.

Urodziłam się 13.05.2019 r. w 36 tygodniu ciąży. Ważyłam zaledwie 1780 g. i nadal jestem bardzo malutka. Stwierdzono u mnie wadę centralnego układu nerwowego, wodogłowie i Zespół Downa. Mając nieco ponad miesiąc, przeszłam zabieg wszczepienia w mózgu zastawki komorowo otrzewnowej. Choć dawano mi niewielkie szanse na życie, nie poddaję się. W listopadzie 2021 r. przeszłam operację blokady oczopląsu w obu oczach, a kolejny taki zabieg czeka mnie w tym roku. Mimo że bardzo się staram i dużo ćwiczę, nadal nie chodzę. Choć mam tyle do powiedzenia, wciąż mówię tylko pojedyncze słowa. Chciałabym się jak najlepiej rozwijać, a Twój 1,5 % może mi w tym pomóc. Zebrane pieniądze przeznaczę na
dalszą rehabilitację, leczenie i sprzęt, który będzie poprawiał jakość mojego życia. Za wszystkie wpłaty bardzo dziękuję.

 

Elunia Dygas 2022_2023.jpg