Pielgrzymka do Częstochowy, 5.10.2013r.

19.09.2013

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Prawników, która będzie miała miejsce tradycyjnie w Częstochowie, dnia 5 października 2013 roku.

Ramowy program Pielgrzymki / Dnia skupienia:

Godz. 09:30   Droga Krzyżowa na Wałach - oprawa: Duszpasterstwo z Siedlec.

Godz. 11:00   Eucharystia koncelebrowana w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej. Przewodniczy i homilię wygłosi J. E. Ks. Bp Piotr Sawczuk, biskup pomocniczy Diecezji Siedleckiej - oprawa liturgiczna: Duszpasterstwo z Siedlec.

Godz. 12:30   Druga część spotkania: wykładowo - dyskusyjna w Kaplicy św. Józefa (poza murami Klasztoru)

Pierwsze wystąpienie: Ks. dr Grzegorz Stolarski (Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy w Siedlcach) - Sprawiedliwość a prawo naturalne (ok. 30 min.)

Przerwa na kawę i ciastko (ok. 20 min)

Drugie wystąpienie: P. Prof. Aurelia Nowicka (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) - dokładne sformułowanie tematu nastąpi w terminie późniejszym (ok. 30 min.)

Po prelekcjach/wykładach przewidziana jest dyskusja.

Z Krakowa wyrusza autokar z prawnikami o godz. 7:00 spod Domu Turysty. Zgłoszenia do wspólnego wyjazdu autokarem proszę kierować do p. Władysława Wójcika, na nr telefonu 602626757, lub do ks. Marka Gołąba na nr telefonu: 698059604. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września 2013 r.

Duszpasterz Prawników Archidiecezji Krakowskiej

Ks. Marek Gołąb