Lista kandydatów na kuratorów dla osób nieznanych z miejsca pobytu

29.08.2022

Szanowni Państwo,

Koleżanki /Koledzy Radcowie Prawni,

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie uprzejmie informuje, że Pan Piotr Maziarz – Sędzia Sądu Okręgowego i Przewodniczący I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Krakowie zawiadomił tut. Izbę,  iż w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Krakowie tworzona jest wydziałowa lista kandydatów na kuratorów ustanawianych dla osób nieznanych z miejsca pobytu, występujących w sprawach prowadzonych w Wydziale. Jednocześnie zwrócił się do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie z pisemną prośbą o sporządzenie i przesłanie listy radców prawnych, którzy chcieliby  figurować na  przedmiotowej liście.
W swoim piśmie Pan Przewodniczący zapewnił, iż w przypadku konieczności ustanowienia kuratora w danej sprawie Sąd będzie się kontaktował bezpośrednio z kandydatem (telefonicznie lub pocztą elektroniczną) celem zapytania, czy wyraża zgodę na pełnienie funkcji w konkretnej sprawie.

W związku z powyższym OIRP w Krakowie prosi radców prawnych zainteresowanych podjęciem się obowiązków kuratora, o złożenie takiej informacji poprzez przesłanie drogą elektroniczną na adres: kuratorSO@oirp.krakow.pl następujących danych: imię i nazwisko, nr wpisu, nr telefonu, adres poczty elektronicznej w terminie do 30 września 2022 roku celem sporządzenia listy i przekazania przedmiotowych danych do Sądu.

Ewa  Bielecka

Sekretarz Rady  OIRP w Krakowie