Finał akcji "Prawnicy Chorym Dzieciom", VI edycja

04.12.2013

1 Grudnia 2013 r. - Oficjalne rozpoczęcie 6. finału

Tegoroczną zbiórkę rozpoczęliśmy Turniejem Piłki Nożnej z udziałem reprezentacji zawodów prawniczych, szpitala oraz policji. Turniej, jak w poprzednich latach odbył się gościnnie na hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wszystkie rozgrywki odbywały się na bardzo wysokim poziomie. Każdemu z rozegranych meczy towarzyszyły niezwykłe emocje, a nierzadko ostateczny wynik rozstrzygał się w ostatnich sekundach. Meczy rozgrywane były w ramach dwóch grup A i B, w której każda z pięciu drużyn grała w systemie „każdy z każdym".

Czas gry jednego meczu wynosił 11 minut bez przerwy. Łącznie, podczas całego turnieju zawodnicy grali przez 240 minut, w trakcie których strzelono 42 bramki. Turniej sędziowali: podinsp. Krzysztof Burdak, Kamil Kowal, Andrzej Drab i Paweł Bukowski. W finale o I miejsce drużyna Okręgowej Izby Radców Prawnicy w Katowicach pokonała drużynę Prawników Krakowskich (Sędziów i Prokuratorów), natomiast III miejsce zajęła drużyna Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, która w rzutach karnych pokonała reprezentację Izby Notarialnej w Krakowie. Medale i puchary dla zwycięzców wręczali: prof. Krzysztof Surówka - Prorektor UEK ds. Kształcenia i Studentów, prof. Krzysztof Fyderek - Prezes Zarządu Fundacji „O ZDROWIE DZIECKA" oraz mgr Anna Wojnar - Zastępca Dyrektora Szpitala ds. Pielęgniarstwa. Należy zauważyć, iż jedynie niedopatrzenie regulaminowe nie pozwoliło reprezentacji OIRP Kraków stanąć do walki o medal brązowy...

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Złoty medal - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach

W składzie: Jakub Kowalski, Marcin Kałat, Michał Skrzypko, Mariusz Nawrot, Piotr Bubik, Jakub Matar, Krzysztof Salik.

2. Srebrny medal - Prawnicy Krakowscy (Sędziowie i Prokuratorzy)

W składzie: Robert Parys, Paweł Kaliszczak, Krzysztof Gaca, Jarosław Gaberle, Przemysław Pawlik, Andrzej Siemieniuk, Jacek Skała, Marcin Wąsik, Tomasz Ruman.

3. Brązowy medal - Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

W składzie: Krzysztof Sara, Zbigniew Dulba, Waldemar Marcinkowski, Jacek Gorczowski, Mateusz Mackiewicz, Łukasz Tomoń, Mirosław Wątrubski, Michał Staroń.

4. Izba Notarialna w Krakowie

W składzie: Konrad Wygona, Jan Holocher, Tomasz Ślusarczyk, Dariusz Kot, Grzegorz Wolczko, Jakub Biernat, Tomasz Pawłowski, Łukasz Pastuszka, Artur Niepsuj.

5. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie ( 6 pkt.)

W składzie: Sebastian Socha, Maciej Bałaziński, Dominik Świertka, Paweł Lolo, Mail Kosior, Tomasz Korpusiński, Szymon Szlósarczyk, Paweł Wiewiórski, Krzysztof Rępała, Bartosz Matuszek.

6. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi (5 pkt.)

W składzie: Michał Gąszcz, Przemysła Fiuk, Przemysław Zawalski, Jakub Gajownik, Dariusz Gałwiaczek, Jakub Bałtczak, Igor Pasternak, Tomasz Kos, Piotr Tosik, Wojciech Płóciennik.

7. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie (4 pkt.)

W składzie: Przemysła Dziąg, Michał Orzechowski, Krzysztof Wróbel, Wojciech Merkwa, Jacek Tkaczyk, Robart Bartosiak, Grzegorz Łopata.

8. Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie (3 pkt.)

W składzie: Dariusz Gradzi, Paweł Król, Łukasz Wójtowicz, Piotr Gieras, Łukasz Pałka, Krystian Zając, Andrzej Kozyra, Bartosz Wójcik, Marcin Przydacz.

9. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie i Przyjaciele (3 pkt.)

W składzie: Sebastian Wątroba (gościnnie), Dariusz Michalski (gościnnie), Paweł Sadowski, Piotr Szafrański, Krystian Wróblewski, Michał Handziak, Marian Kutaj, Bogdan Bulek, Andrzej Grudzień.

10. Izba Komornicza w Krakowie (1 pkt.)

W składzie: Marcin Gonet, Paweł Kułaga, Rafał Sadlik, Tomasz Wróżek, Jacek Filipecki, Paweł Cieślikowski, Dariusz Karyś, Damian Juwa, Jarosław Kuza, Bogusław Klocek.

Wszystkim drużynom składamy serdeczne podziękowanie za piękne sportowe emocje oraz wytrwałość i poświęcenie.

Wkrótce zamieścimy galerię i materiał filmowy z turnieju

Mamy już 23.000,-zł !!!!! serdeczne podziękowania dla darczyńców!

Maciej Bałaziński

radca prawny