Europejski Dzień Prawnika (Europeans Lawyers Day) - 10.12.2015 r.

19.11.2015

Szanowni Państwo,

Radcowie Prawni n/Izby,

W dniu 10 grudnia 2015 r. po raz drugi obchodzić będziemy ustanowiony przez CCBE - Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy - Europejski Dzień Prawnika (Europeans Lawyers Day). Serdecznie zapraszamy do włączenia się w organizację tego dnia!

Obchody Europejskiego Dnia Prawnika w Polsce organizowane są wspólnie przez Krajową Izbę Radców Prawnych oraz Adwokaturę Polską. Na tegoroczną edycję składać się będzie debata tematyczna organizowana w Warszawie oraz jednodniowy projekt edukacyjny w formie zajęć (45-minutowych lekcji) realizowanych pro bono przez radców prawnych i  adwokatów w szkołach ponadpodstawowych. Tematem wiodącym tegorocznych uroczystości będzie "Wolność słowa i wszelkich innych form wypowiedzi - gwarancje i granice". Celem spotkania z uczniami jest pokazanie im, że prawo odnosi się do wszystkich dziedzin życia, w tym sytuacji z którymi spotykają się na co dzień. W tym kontekście warto z pewnością przybliżyć specyfikę zawodów prawniczych oraz zilustrować rolę w niesieniu pomocy w rozwiązywaniu problemów, z którymi uczniowie mogę się zetknąć.

Poniżej przedstawiona jest lista szkół, które wyraziły zainteresowanie udziałem w projekcie. Zapraszamy do włączenia się w organizację obchodów Europejskiego Dnia Prawnika w OIRP Kraków poprzez poprowadzenie zajęć w wybranej szkole.

Zgłoszenia zawierające informacje dotyczące preferowanej godziny poprowadzenia zajęć w dniu 10 grudnia br., a także numer telefonu kontaktowego, proszę przesyłać na adres biuro@oirp.krakow.pl w terminie do dnia 25 listopada 2015 r.

W razie ewentualnych pytań dodatkowe informacje można uzyskać u Koordynatora Lokalnego Obchodów EDP - radcy prawnego Karoliny Radosz, tel. 505-163-592.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Europejski Dzień Prawnika 2015

- wykaz szkół -

W ślad za ogłoszeniem dotyczącym tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Prawnika (10 grudnia 2015 r.) informujemy, iż chęć wzięcia udziału w projekcie zgłosiły następujące szkoły:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju
  2. Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze
  3. Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku
  4. Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
  5. ZSOIZ im. Jana Pawła II w Gromniku
  6. I LO Ogólnokształcące w Krakowie im. B. Nowodworskiego

Zapraszamy do udziału w obchodach Koleżanki i Kolegów chętnych do spotkania się w tym dniu z młodzieżą ze szkół z obszaru n/Izby i poprowadzenia lekcji o roli prawników w ochronie praw podstawowych każdego obywatela, w tym prawa do wolności słowa.

Plakat EDP 2015