Europejski Dzień Prawnika - 10.12.2014r.

05.11.2014

Szanowni Państwo,
Radcowie Prawni z n/ Izby,

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Prawnika (Europeans Lawyers Day), które w tym roku przypadają na dzień 10 grudnia 2014 r. serdecznie zapraszam do włączenia się w organizację tego dnia!

Europejski Dzień Prawnika ustanowiony został przez CCBE - Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy i w tym roku obchodzony będzie po raz pierwszy - w całej Europie w dniu 10 grudnia 2014 r., wspólnie ze światowym Dniem Praw Człowieka. Tematem wiodącym tegorocznych uroczystości będzie zagwarantowanie prawa do prywatności oraz ochrony tajemnicy zawodowej w obliczu masowego śledzenia danych przez instytucje publiczne.

W Polsce obchody będą organizowane wspólnie przez Krajową Izbę Radców Prawnych oraz Adwokaturę Polską. Dążeniem obydwu samorządów jest promowanie zawodu radcy prawnego i adwokata przede wszystkim poprzez działania lokalne. Na poziomie poszczególnych Izb Okręgowych Europejski Dzień Prawnika przybierze formę jednodniowego projektu edukacyjnego w formie spotkań członków Izb z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych i poprowadzenie 45-minutowej lekcji. Celem spotkania z uczniami jest pokazanie im, że prawo odnosi się do wszystkich dziedzin życia, w tym codziennych sytuacji, z którymi spotykają się na co dzień.

Szkoły zainteresowane wzięciem udziału w projekcie przesłały Koordynatorom Krajowym EDP swoje zgłoszenia (lista szkół poniżej). Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani włączeniem się w obchody Europejskiego Dnia Prawnika poprzez poprowadzenie na zasadach pro bono zajęć w jednej z wybranych szkół z przedstawionej listy proszę o przesłanie zgłoszenia na adres biuro@oirp.krakow.pl w terminie do dnia 12 listopada 2014 r. W zgłoszeniu proszę podać wybraną szkołę oraz preferowane godziny poprowadzenia zajęć, a także numer telefonu kontaktowego.

Zaznacza się, iż nie ma możliwości zmiany terminu spotkań w szkołach, w całej Europie obchody odbywać się będą 10 grudnia 2014 r.

W razie ewentualnych pytań, dodatkowe informacje można uzyskać u Koordynatora Lokalnego Obchodów EDP - radcy prawnego Karoliny Radosz, tel. 505-163-592.

Serdecznie zapraszam do udziału!

Dziekan Rady OIRP w Krakowie

Danuta Koszyk-Ciałowicz

Lista szkół:

1. Prywatne Gimnazjum nr 5 Kraków
2. III Prywatne LO Kraków
3. Zespół Szkolno-Gimnazjalny Sierosławice (Nowe Brzesko)
4. Zespół Szkół Gminnych Proszówki (Bochnia)
5. Zespół Szkół Gminnych Gawłów (Bogucice, pow. Bochnia)
6. IV Prywatne LO Kraków
7. Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 Kraków
8. ZS Technicznych i Placówek im. St. Staszica Nowy Targ
9. Gimnazjum im. Tytusa Czyżewskiego Limanowa