Apel Dziekana Rady OIRP w Krakowie o czynny udział w akcji „Prawnicy Chorym Dzieciom", 7. edycja

28.11.2014

W związku z decyzją Rady OIRP w Krakowie o objęciu Patronatem Honorowym 7. edycji finału akcji „Prawnicy Chorym Dzieciom" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zwracam się do radców prawnych i aplikantów radcowskich z prośbą i apelem o aktywny udział w tym wyjątkowym projekcie charytatywnym przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych.

Dzięki środkom zebranym w ostatniej edycji zakupiono wyposażenie o łącznej wartości ponad 85 tysięcy złotych. Otrzymane darowizny pozwoliły na zakup następującego wyposażenia: wagi niemowlęce (5 szt.), pompy infuzyjne (2 szt.), kardiomonitor do pracowni bronchoskopowej, pulsoksymetr, urządzenie chłodnicze do przechowywania szczepionek oraz specjalistyczny mikroskop laboratoryjny.

Podczas tegorocznego 7. finału będą zbierane pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla ratowania zdrowia i życia małych pacjentów szpitala. Akcja rozpocznie się turniejem piłki nożnej z udziałem reprezentacji zawodów prawniczych, policji i Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Samorząd radcowski będą reprezentować drużyny OIRP w Krakowie, OIRP w Katowicach, OIRP w Rzeszowie i OIRP w Warszawie. Turniej piłki nożnej oraz ceremonia wręczenia pucharów dla zwycięzców odbędzie się 20 grudnia 2014 r. w hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Szczegółowe informacje o 7. finale akcji na oficjalnej stronie internetowej www.prawnicydzieciom.pl.

Wpłaty w ramach 7. finału można dokonywać do 31.01.2015 r. na konto naszej szpitalnej fundacji. Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA", ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków. Numer rachunku: 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556, z dopiskiem: Prawnicy Dzieciom VII.

Danuta Koszyk-Ciałowicz

Dziekan Rady OIRP w Krakowie