Apel Dziekana Rady o czynny udział w akcji „Prawnicy Chorym Dzieciom", VI edycja

19.11.2013

Apel Dziekana Rady OIRP w Krakowie o czynny udział w akcji „Prawnicy Chorym Dzieciom"

W związku z decyzją Rady OIRP w Krakowie o objęciu Patronatem Honorowym VI edycji finału akcji „Prawnicy Chorym Dzieciom" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zwracam się do radców prawnych i aplikantów radcowskich z prośbą i apelem o  aktywny udział w tym wyjątkowym projekcie charytatywnym przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych.

W poprzednich pięciu edycjach akcji dzięki ponad 200 darczyńcom - uczestnikom tego szlachetnego przedsięwzięcia szpital otrzymał wyposażenie medyczne o łącznej wartości ponad 126 tysięcy złotych. Ze środków zebranych w ostatnim finale, zostało zakupione wyposażenie videogastroskopu do diagnostyki chorób przewodu pokarmowego dla małych pacjentów z Oddziału Gastroenterologii.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas tegorocznego, VI finału będą zbierane pieniądze na zakup wyposażenia niezbędnego w leczeniu małych pacjentów szpitala. Akcja rozpocznie się turniejem piłki nożnej z udziałem reprezentacji zawodów prawniczych, policji i Szpitala Dziecięcego  Krakowie. Rozgrywki odbędą się w dniu 1 grudnia 2013 r. w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, natomiast uroczyste zakończenie, w trakcie którego zostaną złożone podziękowania wszystkim darczyńcom odbędzie się w dniu 26 stycznia 2014 roku.

Szczegółowe informacje o VI finale akcji wraz z numerem konta, na który będzie można wpłacać darowizny zostaną umieszczone na oficjalnej stronie internetowej www.prawnicydzieciom.pl.

Danuta Koszyk - Ciałowicz

Dziekan Rady OIRP w Krakowie