Szkolenie: Reprezentacja strony w postępowaniu mediacyjnym - 3.11.2022

Ośrodek Mediacji przy OIRP w Bydgoszczy zaprasza na szkolenie

Reprezentacja strony w postępowaniu mediacyjnym

3.11.2022r. ( 6 godzin lekcyjnych od 14-19)
350 zł. przy zgłoszeniu do 15.10.2022r.

Cel szkolenia:

Prawnicy przygotowani do reprezentacji stron w sądzie skupiają się na obronie stanowiska reprezentowanej strony. Negocjacje pozycyjne prowadzone z drugą stroną często nie dają oczekiwanych rezultatów. Celem szkolenia jest uświadomienie prawnikom odmiennej roli w mediacji, gdzie nie chodzi o udowodnienie swoich racji ale osiągnięcie porozumienia akceptowalnego przez obie strony. Świadomy pełnomocnik może w znaczący sposób pomóc stronie zadbać o jej interesy bez walki. Mitem jest przekonanie niektórych pełnomocników, że szybsze zakończenie sprawy poprzez ugodę w mediacji pozbawia ich części należnego wynagrodzenia. Mediacja może być korzystna nie tylko dla stron ale i dla pełnomocników. Bo tu przegranych nie ma. Zmieniająca się sytuacja gospodarcza wymusza na prawnikach zmianę podejścia i stosowanie umiejętności miękkich.

Korzyści:

• zwiększenie świadomości prawników w korzyściach jakie mogą uzyskać z mediacji
  • zwiększenie świadomości roli prawnika w mediacji
  • poprawienie jakości świadczonej pomocy prawnej, relacji z klientem
  • skupianie się na rozwiązywaniu sporów a nie na ich prowadzeniu