Młodzieżowa Akademia Praw Obywatelskich Uniwersytetu Jagiellońskiego

Szanowni Państwo,

Na prośbę i w imieniu Pani Profesor Moniki Florczak – Wątor uprzejmie informujemy o trwającej do 15 lutego br. rekrutacji do Młodzieżowej Akademii Praw Obywatelskich Uniwersytetu Jagiellońskiego:

Akademia to projekt edukacyjny dla licealistów realizowany na Wydziale Prawa i Administracji UJ corocznie od 7 lat. Uczniowie w tym roku będą mieć możliwość udziału w 12 wykładach i 2 warsztatach poświęconych problematyce praw człowieka, demokracji i praworządności.  Zajęcia, które rozpoczną się po przerwie semestralnej, będą prowadzone przez wykładowców Wydziału Prawa i Administracji UJ, wśród których są radcowie prawni zrzeszeni w ramach OIRP w Krakowie, sędziowie Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i profesorowie specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa. Do współpracy zaproszono w tym roku również dwa stowarzyszenia realizujące programy z zakresu edukacji prawnej i obywatelskiej skierowane do licealistów.

Formularz rekrutacyjny i informacje o Akademii, w tym harmonogram zajęć oraz tematyka eseju, który należy przesłać w ramach zgłoszenia, dostępne są na stronie: https://cisk.wpia.uj.edu.pl/mapo

Dla uczniów zakwalifikowanych do programu udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia będą odbywać się w budynku Wydziału Prawa i Administracji UJ.