Portal Informacyjny Sądów Apelacji Krakowskiej

25.03.2014

Uprzejmie informuję, że w dniu 17 lutego 2014 roku Sąd Okręgowy w Krakowie uruchomił na swej stronie internetowej Portal Informacyjny.

Portal znajduje się pod adresem: https://portal.krakow.sa.gov.pl

Uruchomienie Portalu Informacyjnego ma na celu ułatwienie podmiotom upoważnionym i uprawnionym w myśl obowiązujących przepisów prawa, w szczególności stronom postępowania i ich pełnomocnikom, a także sędziom i prokuratorom dostępu do informacji, jakie znajdują się w systemach informatycznych wspomagających biurowość sądową w sprawach rozpoznawanych przed Sądem Okręgowym w Krakowie.

Portal umożliwia zarejestrowanym użytkownikom uzyskanie informacji o stadium rozpoznawania sprawy przed Sądem Okręgowym w Krakowie w szczególności informacje o podejmowanych w sprawie czynnościach i terminach ich wykonania, o treści protokołów posiedzeń, zapadających rozstrzygnięć i dokumentów zgromadzonych w sprawie, a także inne informacje dotyczące sprawy. Udostępnione dokumenty można wydrukować. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Portal Informacyjny Sądu Okręgowego w Krakowie umożliwia dostęp do informacji o sprawach prowadzonych w Wydziałach Sądu Okręgowego w Krakowie:

a. Wydział I Cywilny
b. Wydział II Cywilny Odwoławczy
c. Wydział III Karny z wyłączeniem spraw z repertorium Kop
d. Wydział IV Karny - Odwoławczy
e. Wydział V Penitencjarny
f.  Wydział VI Karny
g. Wydział VII Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
h. Wydział VIII Ubezpieczeń Społecznych
i.  Wydział IX Gospodarczy
j.  Wydział XI Cywilno - Rodzinny
k. Wydział XII Gospodarczy - Odwoławczy

Pod adresem https://portal.krakow.sa.gov.pI/ jest również możliwość dostępu do portali informacyjnych zarządzanych przez sądy powszechne działające w obszarze apelacji krakowskiej. Aktualna lista sądów, które posiadają własne portale informacyjne dostępna jest na podstronie „Wykaz sądów". Uzyskanie konta dostępu do portalu w jednym z sądów będzie umożliwiało dostęp za pomocą tego samego konta do portalu pozostałych sądów apelacji krakowskiej.

Zasady funkcjonowania oraz warunki korzystania z Portalu Informacyjnego określa Regulamin, który w załączeniu przesyłam, stanowiący załącznik do Zarządzenia Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie w sprawie utworzenia tego portalu.

Za pośrednictwem Portalu Informacyjnego Sądu Okręgowego w Krakowie może być udzielany dostęp do informacji o sprawie, jeśli do dnia 1 stycznia 2012 roku sprawa nie została zakończona lub data jej wpływu jest późniejsza.

Zachęcamy wszystkich Radców Prawnych do korzystania z portalu.

Prezes Sądu Okręgowego

SSO Barbara Baran