II WIOSENNY PRZEGLĄD ORZECZNICTWA PODATKOWEGO – Toruń 30-31.03.2017

30.03.2017 - 31.03.2017

Ośrodek Studiów Fiskalnych UMK zaprasza na konferencje naukowe poświęcone orzecznictwu w sprawach podatkowych, podczas których dyskutujemy o najważniejszych orzeczeniach minionego roku.

Podczas zorganizowanej w dniach 14-15 kwietnia 2016 r. konferencji, której patronował prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, dr h.c., poddaliśmy analizie kilkadziesiąt najważniejszych orzeczeń w sprawach podatkowych zapadłych w 2015 r.

Część referatów z konferencji opublikowano w książce – Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Komentarze do wybranych orzeczeń (pod red. B. Brzezińskiego i W. Morawskiego), Wolters Kluwer 2016.

Zapraszamy ponownie na konferencję

II WIOSENNY PRZEGLĄD ORZECZNICTWA PODATKOWEGO
dnia 30 – 31 marca 2017 r.
Wydział Prawa i Administracji UMK w Toruniu
ul. Bojarskiego 3
Toruń

Formuła konferencji polega na prezentacji i analizie najważniejszych oraz najbardziej reprezentatywnych wyroków sądów i trybunałów dotyczących problematyki podatkowej zapadłych w roku 2016.

Ponownie zaprosiliśmy do udziału bardzo zróżnicowane grono referentów (sędziów, w tym Pana Sędziego Jana Rudowskiego, Prezesa Izby Finansowej NSA, doradców podatkowych, radców prawnych, pracowników naukowych), którzy zapewnią wielostronną analizę stanu orzecznictwa.

Liczymy na aktywny udział w dyskusjach w ramach konferencji i podczas kolacji na Starym Mieście w Toruniu.

Referenci – edycja 2017 r.:
sędzia NSA Jan Rudowski (Wiceprezes NSA – prezes Izby Finansowej NSA), prof. dr hab. Bogumił Brzeziński dr h.c. (UMK), Paweł Banasik (Deloitte), Stanisław Bogucki (sędzia NSA), dr Tomasz Brzezicki (UMK), Michał Goj (EY), prof. dr hab. Marek Kalinowski (UMK), dr Sławomir Krempa (PwC), Andrzej Ladziński (GWW Tax), dr Paweł Majka (UR), Mariusz Marecki (PwC), Rafał Mikulski (Dentons), prof. UMK dr hab. Wojciech Morawski (UMK), prof. UJ dr hab. Adam Nita (UJ, sędzia WSA w Gliwicach), Michał Nielepkowicz (Nielepkowicz & Partnerzy), prof. UMK dr hab. Agnieszka Olesińska (UMK, sędzia WSA w Warszawie), Jarosław Ostrowski (Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy), dr Ewa Prejs (UMK), Alicja Sarna (MDDP), Adam Wacławczyk (Deloitte), Roman Wiatrowski (sędzia NSA), dr Krzysztof Winiarski (sędzia NSA), dr Joanna Zawiejska-Rataj (Deloitte)

Ośrodek Studiów Fiskalnych jest jednostką badawczą Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przewodniczącym Komitetu Ekspertów OSF jest prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, dr h.c., kierownikiem OSF: dr hab. Krzysztof Lasiński-Sulecki, kierownikiem naukowym konferencji: prof. UMK dr hab. Wojciech Morawski.

Program konferencji i formularz zgłoszeniowy dostępne poniżej w sekcji: "Pliki do pobrania"

program_torun_30_31_marca_2017.pdf
ZGŁOSZENIE NA KONFERENCJĘ.docx