Procedura postępowania na wypadek podejrzenia
zakażenia koronawirusem w trakcie egzaminu radcowskiego
w dniach od 23 do 26.06.2020 roku
1. na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa. Dotyczy to członka Komisji Egzaminacyjnej, osoby zapewniającej obsługę informatyczną/administracyjną, porządkową bez objawów chorobowych wskazujących na podejrzenie choroby zakaźnej,
2. osoby zapewniające obsługę informatyczną/administracyjną oraz członkowie Komisji Egzaminacyjnej, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić na egzamin. Powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 albo 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem,
3. poleca się śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego (www.gis.gov.pl) oraz Ministra Zdrowia (www.gov.pl/web/koronawirus), a także obowiązujących przepisów prawa,
4. w przypadku wystąpienia u osób wskazanych w pkt 1 w trakcie egzaminu niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem:
5. w przypadku wystąpienia u zdającego lub członka Komisji Egzaminacyjnej, lub innej osoby obecnej na sali egzaminacyjnej niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy odizolować taką osobę poza salą egzaminacyjną z zapewnieniem minimum 2m odległości od innych osób a ponadto:
6. o zaistniałej sytuacji przewodniczący komisji lub każdy inny członek komisji informuje właściwą stację sanitarno–epidemiologiczna, a w razie pogorszenia się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe. W sytuacji gdy stan zdrowia nie wymaga interwencji zespołu ratownictwa medycznego , należy upewnić się czy zdający może samodzielnie udać się do domu własnym transportem, jeżeli nie to winien wskazać osobę, którą należy zawiadomić o zaistniałej sytuacji i uzyskać zapewnienie o przejęciu zdającego, który powinien pozostać w domu i skorzystać z teleporady medycznej.
7. w przypadku wątpliwości co do sposobu postępowania należy zwrócić się do właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w celu konsultacji lub uzyskania porady.
8. do czynności związanych z zastosowaniem procedury upoważniony jest przewodniczący komisji jak też każdy członek komisji.
9. przypadki zastosowania przedmiotowej procedury należy odnotować w protokole.