Zapraszamy na szkolenie on-line dot. umów międzynarodowych - 28 marca 2024 r., godz. 18:30 - 20.00

Komisja d/s promocji, integracji i współpracy zagranicznej OIRP w Krakowie
informuje że w dniu 28 marca 2024 r. od godz. 18.30 do 20.00 odbędzie się szkolenie on-line pt.:

Ograniczenia odpowiedzialności w umowach międzynarodowych: jak zarządzać ryzykiem w transakcjach z zagranicznymi kontrahentami?

W ramach szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

1. Zasady odpowiedzialności w obrocie międzynarodowym na gruncie różnych porządków prawnych
  2. Problem ważności klauzul ograniczeń odpowiedzialności w umowach międzynarodowych
  3. Przewidywalność szkody i ograniczenia odpowiedzialności za szkody pośrednie i następcze (indirect/consequential damages)
  4. Ograniczenie odpowiedzialności za zdarzenia niemożliwe do przewidzenia: siła wyższa, frustration i hardship
  5. Klauzule indemnities oraz pozostałe zagadnienia związane z umownym ograniczaniem odpowiedzialności

Wykładowca: dr Michał Roszak, LL.M. - Radca prawny, doktor nauk prawnych/docteur endroit (Université Rennes 1, Francja), LL.M. (Ludwig-Maximilians Universität, Monachium), partner w kancelarii Berg & Moll International Lawyers. Specjalizuje się w międzynarodowym prawie handlowym ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowego prawa sprzedaży, prawie konkurencji i prawie farmaceutycznym. Członek Union Internationale des Avocats (www.uianet.org), działający w komisjach i grupach roboczychpoświęconych zagadnieniom prawa umów międzynarodowych, międzynarodowej sprzedaży towarów oraz międzynarodowego prawa prywatnego.

Radcowie prawni uczestniczący w szkoleniu otrzymają 4 punkty szkoleniowe.

Szkolenie będzie nagrywane i zamieszczone w Extranecie jako e-Learning.

Link umożliwiający dostęp do szkolenia zostanie przesłany newsletterem przed terminem wydarzenia.

Zapraszamy do udziału!