Warsztaty z emisji głosu - Kraków, 15.11.2016 r.

15.11.2016

WARSZTATY Z EMISJI GŁOSU W DNIU 15 LISTOPADA 2016 r.

Komisja d/s promocji i rozwoju zawodowego Rady OIRP w Krakowie informuje:

w dniu 15 listopada  2016 r. (wtorek) od godz.17:00 do 19:00
w sali wykładowej na I piętrze budynku siedziby OIRP przy ul. Francesco Nullo 8/4 w Krakowie

odbędą się warsztaty z emisji głosu

Nie ulega wątpliwości, że głos jest dla każdego radcy prawnego niezbędnym narzędziem w codziennej pracy (spotkania z klientami, negocjacje, liczne rozmowy telefoniczne, wystąpienia przed sądem, etc.). Prawidłowe posługiwanie się aparatem mowy nie tylko ma istotny wpływ na to jak odbiera nas rozmówca, ale nadto zwiększa efektywność naszej pracy (szczególnie wiedzą o tym nauczyciele szkolni i akademiccy). Nie wymaga przy tym podkreślania fakt, jak ważna jest prezencja w naszym zawodzie.

Podczas warsztatów uczestnicy trenować będą trzy części aparatu głosowego, tj.:
(1) cz. motoryczną (odpowiada za wytworzenie strumienia powietrza),
(2) cz. fonacyjną (odpowiada za wytworzenie dźwięku przy jednoczesnym zapewnieniu swobodnego przepływu powietrza),
(3) cz. artykulacyjno-rezonacyjną (odpowiada za wzmocnienie i prawidłowe ukształtowanie dźwięku).

Celem warsztatów jest:
* zwiększenie świadomości funkcjonowania aparatu głosowego,
* poprawa jakości głosu,
* pokazanie ćwiczeń zmierzających do zmniejszenia niepotrzebnych napięć i zacisków powodujących zmęczenie lub ból gardła,
* pokazanie ćwiczeń zmierzających do wzmocnienia głosu.

Warsztaty poprowadzi członek OIRP w Krakowie radca prawny Krzysztof Michoń będący:

* muzykiem w zakresie śpiewu solowego - z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie;
* kierownikiem muzycznym i dyrygentem chóru kameralnego w Krakowie - od 4 lat;
* trenerem i wykładowcą emisji głosu w studium animatora muzycznego - od 9 lat;
* prowadzącym warsztaty wokalne dla różnych grup muzycznych.

Uprzejmie prosimy Koleżanki i Kolegów do zgłaszania udziału w warsztatach na adres skrzynki e-mailowej: emisjaglosu@oirp.krakow.pl

Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!