Szkolenie „Whistleblowing - system ochrony sygnalistów w ramach organizacji”, 10.07.2023r.

10.07.2023

Komisja ds. nowych technologii zaprasza na ostatnie przed przerwą wakacyjną szkolenie:

Whistleblowing

-  system ochrony sygnalistów w ramach organizacji

Szkolenie odbędzie się dnia: 10 lipca 2023 roku, godz. 17:00 – 20:00.

Forma:  online.

Prowadzący:

Dr Bartosz Jagura, LL.M. Współzałożyciel i członek zarządu Instytutu Compliance, gdzie odpowiada za ofertę szkoleń z zakresu compliance. Pracownik naukowy działającego na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą Viadrina Compliance Center, w którym uczestniczy w projektach naukowych i wdrożeniowych CMS. Autor licznych publikacji na temat compliance i trener na szkoleniach.

r.pr. Anna Hoffmann, ACE. Compliance Officer, Inspektor Ochrony Danych Osobowych w Amica S.A. Odpowiada za wdrożenie systemu zarządzania zgodnością i systemu bezpieczeństwa danych osobowych dla spółek z całej Grupy. Koordynuje proces wdrażania polityk i procedur, w tym dotyczących ochrony sygnalistów. Odpowiedzialna za budowę i skuteczne utrzymanie CMS oraz systemu zgłaszania naruszeń. Certyfikowany Approved Compliance Officer, członkini Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych. Na przestrzeni lat wspierała międzynarodowe organizacje w szeroko rozumianym doradztwie prawnym, w szczególności w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Prelegentka szkoleń i autorka licznych publikacji z zakresu ochrony danych osobowych.

W obszarze zagadnień poruszonych na szkoleniu znajdą się m.in.:

1. Ogólne informacje na temat whistleblowingu:
    1. Whistleblowing a systemy zarządzania zgodnością (Compliance Management Systems, CMS);
    2. Podstawowe informacje dotyczące ochrony sygnalistów – wprowadzenie;
    3. Akty prawne obowiązujące w PL dotyczące ochrony sygnalistów;
    4. Dyrektywa o ochronie sygnalistów.
  2. Projekt polskiej ustawy o ochronie sygnalistów:
    1. Zakres podmiotowy;
    2. Zakres przedmiotowy;
    3. Podstawowe obowiązki przedsiębiorców/podmiotów wynikające z ustawy;
    4. Ochrona sygnalistów.
  3. Wdrażanie wewnętrznych procedur dotyczących ochrony sygnalistów:
    1. Kanały zgłoszeń;
    2. Prowadzenie postępowań wyjaśniających;
    3. Wdrożenie procedur wewnętrznych;
  4. Rola kancelarii i profesjonalnych pełnomocników w świadczeniu pomocy prawnej w zakresie whistleblowingu.

Podczas szkolenia będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Szkolenie będzie nagrywane i zamieszczone w Extranecie.

Udział w szkoleniu jest otwarty, bez konieczności uprzednich zapisów i rejestracji. Link umożliwiający dostęp do wydarzenia zostanie przesłany newsletterem przed terminem spotkania.

Radcowie prawni uczestniczący w szkoleniu otrzymają 8 punktów szkoleniowych.

Zachęcamy do udziału!

Przewodnicząca Komisji ds. nowych technologii
r.pr. Anna Jasielska-Papierkowska

Artykuły powiązane