Szkolenie: „Nowelizacja Kodeksu pracy cz. 2" - 14.03.2023

Komisja ds. nowych technologii zaprasza na szkolenie:

„Nowelizacja Kodeksu pracy cz. 2
Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw
(Druk nr 2932)”

Szkolenie odbędzie się dnia: 14 marca 2023 roku, godz. 17:00–20:00

Forma:  online

Prowadzący:  Kingą Moras–Olaś radca prawny, doktor nauk prawnych ze specjalnością prawo pracy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendystka na Johannes Kepler Universität Linz (Austria). Absolwentka Szkoły Prawa Austriackiego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Wiedeńskiego. W czasie studiów doktoranckich prowadziła badania naukowe na Ruprecht-Karls-Universität w Heidelbergu oraz Ruhr – Universität w Bochum. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy. W swojej praktyce zajmuje się obsługą pracodawców.

W obszarze zagadnień poruszonych na szkoleniu znajdą się m.in. :

1. Zmiany w zakresie umowy o pracę na okres próbny.
  2. Zmiany w zakresie umowy o pracę na czas określony.
  3. Nowe obowiązki informacyjne pracodawcy.
  4. Wdrożenie Dyrektywy work-life balance (dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2019/1158 z dnia 20 czerwca 2019 r.)
    • Zmiany w zakresie urlopu macierzyńskiego.
    • Zmiany w zakresie urlopu ojcowskiego.
    • Urlop opiekuńczy.
    • Zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej.
    • Elastyczna organizacja czasu pracy.

Podczas szkolenia będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Szkolenie będzie nagrywane i zamieszczone w Extranecie.

Udział w szkoleniu jest otwarty, bez konieczności uprzednich zapisów i rejestracji. Link umożliwiający dostęp do wydarzenia zostanie przesłany newsletterem przed terminem spotkania.

Uczestnicy szkolenia otrzymają po 2 punkty szkoleniowe za godzinę lekcyjną szkolenia. Punkty szkoleniowe zostaną naliczone pod warunkiem obecności w pełnym czasie szkolenia.

Zachęcamy do udziału!

Przewodnicząca Komisji ds. nowych technologii