Szkolenia on-line organizowane przez Komisję d/s szkoleń w lutym i marcu 2022 r.

01.02.2022

Komisja d/s szkoleń OIRP w Krakowie informuje o szkoleniach w lutym i marcu 2022 r.

1. w dniu 9 lutego 2022 r. od godz. 17.00 do 20.00 szkolenie pt. „Umowy know-how  oraz nowości prawa autorskiego – zmiany,  orzecznictwo”

Wykładowca: radca prawny Roman Bieda  Od prawie 15 lat specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz szeroko rozumianym prawie nowych technologii. Zajmuje się między innymi negocjowaniem umów IT (umowy wdrożeniowe, outsourcingowe, licencje itp.), ochroną danych osobowych. Wchodził w skład Rady ds. Cyfryzacji drugiej kadencji, powołanej przez Ministra Cyfryzacji. W ramach prac Rady ds. Cyfryzacji uczestniczył w reformie krajowych przepisów o ochronie danych osobowych, mającej na celu dostosowanie krajowego systemu prawnego do wymagań RODO. Przewodniczący podgrupy roboczej ds. prawnych aspektów AI powołanej przez Ministra Cyfryzacji. W ramach prac grupy roboczej brak udział w przygotowaniu „Założeń do strategii AI dla Polski”. Pracę zawodową łączy z praktyką wykładowcy oraz trenera. Wykłada przedmioty związane z prawem własności intelektualnej oraz prawem nowych technologii w Szkole Głównej Handlowej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Jest opiekunem merytorycznym oraz wykładowcą w ramach studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego. Wykładał przedmioty prawnicze w ramach programów MBA (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, IPI PAN). Prelegent na szeregu konferencjach naukowych. Autor publikacji prawniczych. Współpracownik naukowy Centrum Prawnych Problemów Techniki i Nowych Technologii Uniwersytety Opolskiego.

1. W dniu 23 lutego 2022 r. od godz.17.00 do 20.00 szkolenie pt.: „Wybrane aspekty Polskiego Ładu - podatek minimalny, podatek u źródła, ceny transferowe, zastosowanie ska”

Wykładowca: radca prawny Jarosław Włoch , Dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego  i Wsparcia Prawnego dla Klientów Małopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych

1. W dniu 9 marca 2022 r. od godz.17.00 do 20.00 szkolenie pt. „Rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji”

Wykładowca: radca prawny Roman Bieda

1. W dniu 16 marca 2022 r. od godz. 17.00 do 20.00 szkolenie pt.: „Zmiany w Polskim Ładzie”

Wykładowca: radca prawny Justyna Zając-Wysocka, doradca podatkowy, Prezes Zarządu Małopolskiego  Instytutu Studiów Podatkowych

Linki umożliwiające dostęp do szkoleń  zostaną  przesłane newsletterem przed terminami szkoleń, będą   także dostępne na stronie internetowej OIRP Kraków po zalogowaniu (zakładka Działy > Dla radców > Szkolenia własne).

Uczestnicy otrzymają po 2 punkty szkoleniowe za godzinę lekcyjną szkolenia.

Punkty szkoleniowe zostaną naliczone pod warunkiem obecności  w pełnym czasie szkolenia.

Radcowie prawni i aplikanci z innych Izb zainteresowani udziałem w szkoleniu proszeni są o zgłoszenia na 24 godz. przed mającym odbyć się szkoleniem na adres mailowy: szkolenia@oirp.krakow.pl

Udział w webinariach dostępny będzie jedynie dla radców prawnych i aplikantów radcowskich (z wyłączeniem innych zawodów prawniczych).

Artykuły powiązane

Szkolenie: „Wybrane aspekty Polskiego Ładu - podatek minimalny, podatek u źródła, ceny transferowe, zastosowanie ska” J.Włoch, 23.02.2022r. - link rejestracyjny.
22.02.2022