Szkolenia on-line organizowane przez Komisję ds. szkoleń OIRP w Krakowie w listopadzie i grudniu 2021 r.

29.10.2021

Szkolenia on-line organizowane przez Komisję ds. szkoleń OIRP w Krakowie w listopadzie i grudniu  2021 r.

Komisja ds. szkoleń OIRP w Krakowie informuje o szkoleniach on-line w listopadzie i grudniu 2021 r.

1. 10 listopada 2021 r. ( środa) od 17.00 do 18.30

„Nowe obowiązki wynikające z nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu  terroryzmu”.

Plan szkolenia :

• Zmiany w katalogu instytucji obowiązanych oraz nowe rodzaje działalności regulowanej
  • Nowe obowiązki związane z identyfikacją klienta i ustalaniem beneficjenta rzeczywistego
  • Praktyczne problemy wynikające ze stosowania przez instytucje obowiązane środków bezpieczeństwa finansowego
  • Wnioski płynące ze zmian w zakresie funkcjonowania Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych – aspekty praktyczne
  • Kierunki zmian przepisów w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy – perspektywa unijna
  1.

Wykładowca: radca prawny Robert Gniezdzia, partner zarządzający w kancelarii Chmielniak Adwokaci w  Warszawie .

2. 17 listopada 2021 r. od 17.00 do 20.00

Ochrona dóbr osobistych cz. I.”

Wykładowca: radca prawny dr Michał Krok

3. 24 listopada 2021 r. od 17.00 do 20.00

„Ochrona dóbr osobistych cz. II: (1) dobra podlegające ochronie i (2) granice rozpowszechniania informacji i danych”

Wykładowca: radca prawny dr Michał Krok

4. 1 grudnia 2021 r. od 17.00 do 19.15

Dyrektywa o sygnalistach – ramy prawne, wdrożenie, praktyka"

Plan szkolenia:

• Definicja legalna pojęcia „sygnalisty” na gruncie Dyrektywy o sygnalistach.
    • System dla sygnalistów, czyli dla kogo? Dla pracowników, dla pracodawców, a może dla wszystkich?
    • Elementy Systemu dla sygnalistów. Podstawowe wymogi zamieszczone w Dyrektywie o sygnalistach, jakim taki system powinien odpowiadać.
    • Postępowanie zgłoszeniowe w zakresie postępowań wewnętrznych wskazanych w Dyrektywie dla sygnalistów. Czy takie pojęcie jest uprawnione?
    • Kiedy i jak wdrażać system dla sygnalistów

Wykładowcy : radca prawny Marcin  Kulig , radca prawny Dominik Thier

5. 8 grudnia 2021 r. od godziny 17.00 do 19.15

„Postępowanie odrębne w sprawach własności intelektualnej – nowa regulacja w k.p.c. i jej mankamenty – część druga”

Plan szkolenia :

• Powództwa szczególne w sprawach własności intelektualnej i ich wymogi.
    • Wady w zakresie konstrukcji postępowania w sprawach własności intelektualnej.
    • Konflikt między regułami postępowania szczególnego w sprawach własności intelektualnej a normami konstytucyjnymi.
    • Problemy w zakresie relacji postępowania w sprawach własności intelektualnej do innych norm k.p.c.
      Wykładowca : radca prawny dr Zbigniew Pinkalski
      , pracownik naukowy Katedry Prawa Własności Intelektualnej UJ , Senior Associate w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp.j., laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę doktorską w konkursie na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej zorganizowanym przez Urząd Patentowy RP w 2014 r. laureat plebiscytu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra” organizowanego przez „Gazetę Prawną”.

6. 14 grudnia 2021 r. ( wtorek) od godz. 17.00 do 20.00

Przedawnienie- zagadnienia materialnoprawne i procesowe”

Wykładowcy: dr Marcin Kostwiński -
doktor nauk prawnych, adwokat, adiunkt w Katedrze Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Prof. Michał Wojewoda – radca prawny, kierownik Zakładu Międzynarodowego Obrotu Cywilnego w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

Linki umożliwiające dostęp do szkoleń zostaną przesłane newsletterem przed terminami szkoleń, będą także dostępne na stronie internetowej OIRP Kraków po zalogowaniu (zakładka Działy > Dla radców > Szkolenia własne).

Za uczestnictwo w każdym ze szkoleń, uczestnicy otrzymają po 2 punkty szkoleniowe za godzinę lekcyjną szkolenia .

Punkty szkoleniowe zostaną naliczone pod warunkiem obecności w pełnym czasie szkolenia.

Artykuły powiązane

Szkolenie „Ochrona dóbr osobistych cz. I.” - 17.11.2021

Szkolenie „Ochrona dóbr osobistych cz. I.” - 17.11.2021

Szkolenie: „Nowe obowiązki wynikające z nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu praniu...” - link rejestracyjny