Szkolenia on-line OIRP w Krakowie w maju i czerwcu 2021 r.

07.05.2021

Komisja ds. szkoleń OIRP w Krakowie informuje o szkoleniach on-line  w maju i czerwcu 2021 r.

19 maja 2021 r. ( środa ) od 17.00 do 19.15

„Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa oraz umowy w zakresie know – how”

1. Ochrona informacji – ROAD MAP
  2. Ochrona informacji udostępnionych stronie w toku negocjacji.
  3. Ochrona informacji poufnych pracodawcy.
  4. Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa
  • Pojęcie tajemnicy przedsiębiorstwa
  • Działania stanowiące naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa
  • Szpiegostwo przemysłowe
  • Między tajemnicą przedsiębiorstwa a know – how pracowniczym
  • Reverse engineering
  1. Umowy w zakresie know – how
  • Pojęcie know- how
  • Rodzaje umów dotyczących know – how
  • Odpowiednie zastosowanie przepisów p.w.p.
  • Konstrukcja umowy

Wykładowca: radca prawny Roman Bieda - Od prawie 15 lat specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz szeroko rozumianym prawie nowych technologii. Zajmuje się między innymi negocjowaniem umów IT (umowy wdrożeniowe, outsourcingowe, licencje itp.), ochroną danych osobowych. Wchodził w skład Rady ds. Cyfryzacji drugiej kadencji, powołanej przez Ministra Cyfryzacji. W ramach prac Rady ds. Cyfryzacji uczestniczył w reformie krajowych przepisów o ochronie danych osobowych, mającej na celu dostosowanie krajowego systemu prawnego do wymagań RODO. Przewodniczący podgrupy roboczej ds. prawnych aspektów AI powołanej przez Ministra Cyfryzacji. W ramach prac grupy roboczej brak udział w przygotowaniu „Założeń do strategii AI dla Polski”. Pracę zawodową łączy z praktyką wykładowcy oraz trenera. Wykłada przedmioty związane z prawem własności intelektualnej oraz prawem nowych technologii w Szkole Głównej Handlowej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Jest opiekunem merytorycznym oraz wykładowcą w ramach studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego. Wykładał przedmioty prawnicze w ramach programów MBA (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, IPI PAN).  Prelegent na szeregu konferencjach naukowych. Autor publikacji prawniczych. Współpracownik naukowy Centrum Prawnych Problemów Techniki i Nowych Technologii Uniwersytety Opolskiego.

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 6 punktów szkoleniowych

Link rejestracyjny zostanie przesłany na dzień przed terminem szkolenia.

1 czerwca 2021 r. ( wtorek) od 17.00 do 19.15

„Postępowanie odrębne w sprawach własności intelektualnej – nowa regulacja w k.p.c. i jej mankamenty – część druga.

1. Powództwa szczególne w sprawach własności intelektualnej i ich wymogi.
  2. Wady w zakresie konstrukcji postępowania w sprawach własności intelektualnej.
  3. Konflikt między regułami postępowania szczególnego w sprawach własności intelektualnej a normami konstytucyjnymi.
  4. Problemy w zakresie relacji postępowania w sprawach własności intelektualnej do innych norm k.p.c.

Wykładowca : radca prawny : dr Zbigniew Pinkalski - pracownik naukowy Katedry Prawa Własności Intelektualnej UJ , Senior Associate w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp.j., laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę doktorską w konkursie na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej zorganizowanym przez Urząd Patentowy RP w 2014 r. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, nowych technologiach, prawie mediów i reklamy, prawie farmaceutycznym, a także w prawie sportowym i prawie konkurencji; autor kilkudziesięciu publikacji z tego zakresu zarówno w prasie branżowej, jak i w prestiżowych czasopismach naukowych; laureat plebiscytu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra” organizowanego przez „Gazetę Prawną”.

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 6 punktów szkoleniowych

Link rejestracyjny zostanie przesłany na dzień przed terminem szkolenia.