Informacje Komisji ds. doskonalenia zawodowego

18.12.2009

I)  W I-szym kwartale 2010 roku odbędą się następujące bezpłatne szkolenia :

w dniu 23 stycznia 2010 r. (sobota) od godz. 10.00 do 15.00

w sali Audytorium im. Prof. Wincentego Danka Uniwersytetu Pedagogicznego

w Krakowie przy ul. Podchorążych 2, odbędzie się 5 godzinne szkolenie z zakresu prawa podatkowego:

1.  Świadczenie usług lub też nabycie usług w przypadku, gdy jedną ze stron jest   osoba nie mająca siedziby lub miejsca zamieszkania na terenie Polski.

2.  Rozliczenie podatku VAT przy transakcjach zakupu samochodów w działalności gospodarczej w oparciu o wyrok ETS „Magora".

3.  Korygowanie obrotu w świetle przepisów  o VAT.

Szkolenie poprowadzi: Zbigniew Miernik - ekspert podatku VAT

Ilość punktów przyznawanych w zakresie obowiązku doskonalenia zawodowego radcy prawnego - 10 pkt.

Materiały dotyczące szkolenia z zakresu prawa podatkowego - Kraków, 23 stycznia 2010r., prowadzący Zbigniew Miernik - dostępne są u dołu strony w sekcji "Do pobrania".

w dniu 16 lutego  2010 r. od godziny  17.00 do 20.00

w sali Audytorium im. Prof. Wincentego Danka Uniwersytetu Pedagogicznego
w Krakowie przy ul. Podchorążych 2 odbędzie się szkolenie:

Szkolenie poprowadzi Dziekan OIRP w Krakowie Michalina Nowokuńska

Ilość punktów przyznawanych w zakresie obowiązku doskonalenia zawodowego radcy prawnego - 6 pkt.

w Tarnowie

w dniu 13 lutego  2010 r. ( sobota) od godziny  10.00 do 13.00

w „błękitnej sali" budynku Enion S.A. w Tarnowie, ul. Lwowska 72-96 B

w Nowym Sączu

w dniu 27 marca 2010 r. ( sobota)  od godziny 10.00 do 13.00

w sali obrad Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, ul.Jagiellońska 33

Szkolenie poprowadzi Dziekan OIRP w Krakowie Michalina Nowokuńska

II)  Szkolenia z zakresu zasad etyki radcy prawnego i historii zawodu radcy prawnego.

Przypominamy , iż zgodnie z treścią § 4 Uchwały Nr 30/B/VII/2008 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 6 czerwca 2008 r.,  niezależnie od wypełnienia obowiązku, o którym mowa w § 2 ust.1 Uchwały (uzyskania co najmniej 30 punktów szkoleniowych w ciągu każdych kolejnych trzech lat cyklu szkoleń zawodowych), radca prawny wpisany na listę radców prawnych  na innej podstawie niż odbycie aplikacji radcowskiej i zdanie egzaminu radcowskiego, obowiązany jest uczestniczyć w szkoleniu z zakresu etyki radcy prawnego zawodu i historii zawodu radcy prawnego w wymiarze co najmniej 5 godzin szkoleniowych w ciągu pierwszych dwóch lat po wpisaniu go na listę radców prawnych. Radca prawny, który został wpisany na listę radców prawnych w okresie od dnia 10 września 2005 r. do dnia  6 czerwca 2008 r. obowiązany jest uczestniczyć w takim szkoleniu  nie później, niż do dnia 30 czerwca 2011 r.

W związku z powyższym, w 2010 r. w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu odbędą się szkolenia z zakresu etyki zawodu radcy prawnego w poniżej podanych terminach.

Szkolenia są  otwarte dla wszystkich radców prawnych, jednakże z powodów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w ogłoszonych poniżej szkoleniach  telefoniczne lub drogą elektroniczną.

w dniu 27 lutego  2010 r. ( sobota) od godziny  10.00 do 15.00

w sali Audytorium im. Prof. Wincentego Danka Uniwersytetu Pedagogicznego
w Krakowie przy ul. Podchorążych 2 odbędzie się szkolenie:

Szkolenie poprowadzi radca prawny Andrzej Rysiak

w Tarnowie

w dniu 6 marca 2010 r. ( sobota) od godziny  10.00 do 15.00

w „błękitnej sali" budynku Enion S.A. w Tarnowie, ul. Lwowska 72-96 B

Szkolenie poprowadzi radca prawny Krzysztof Buczek

w Nowym Sączu

SZKOLENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE

w dniu 17 kwietnia 2010 r. ( sobota)  od godziny 10.00 do 15.00

w sali obrad Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, ul.Jagiellońska 33