3 dniowe szkolenie wyjazdowe w Zakopanem

30.03.2011

1. W dniach od 13 do 15 maja 2011 r.  w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym  „Geovita" w Zakopanem, ul.Wierchowa 4 odbędzie się szkolenie wyjazdowe obejmujące następującą tematykę:

I. W dniu  13 maja 2011 r. od godziny 11.00  do 18-tej (z przerwą  obiadową)

1. Zasady prawa intertemporalnego.

2. Dowód z opinii  biegłego w procesie cywilnym

Wykładowca: Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie Zbigniew  Miczek

Zbigniew Miczek, sędzia V Wydziału Gospodarczego  Sądu Rejonowego w Tarnowie, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu - NLU - Wydział Zamiejscowy w Tarnowie, współpracownik naukowy Instytutu Allerhanda. W latach 2006-2007 delegowany do pełnienia obowiązków asystenta    w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego, w latach 1998-2006 asystent w Zakładzie Prawa Handlowego i Gospodarczego Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego

II.W dniu 14  i 15 maja 2011 r. ( w dniu 14 maja br. od godziny 9.00 do 19.00      z przerwą obiadową,  a w dniu 15 maja br. od godziny 9.00 do 14.00)

1.  Odpowiedzialność państwa za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej. Nowe regulacje        w zakresie dochodzenia odszkodowania za szkodę wyrządzoną orzeczeniem sądowym niezgodnym z prawem.

2.   Pełnomocnictwo procesowe.

- umocowanie pełnomocnika z wyboru oraz pełnomocnika ustanowionego przez

sąd

- wykazanie umocowania (uwierzytelnianie pełnomocnictwa),

- skuteczność pełnomocnictwa w postępowaniu I i II instancyjnym, kasacyjnym

i zażaleniowym przed SN oraz wywołanym skargą o wznowienie postępowania,

- nowe obowiązki procesowe zawodowych pełnomocników.

3.  Koszty zastępstwa procesowego oraz koszty nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej przez  radcę prawnego ustanowionego przez sąd -  zaskarżalności  orzeczeń dot. w/w kosztów.

4.  Najnowsze orzecznictwo SN

Wykładowca: Sędzia Sądu Najwyższego  Henryk Pietrzkowski

Ze względu na dofinansowanie szkolenia przez Centrum Szkolenia Ustawicznego KRRP oraz Radę OIRP w Krakowie koszt szkolenia wynosi 400 zł i obejmuje zakwaterowanie oraz wyżywienie ( śniadania, obiady i kolacje).

Dla osób uczestniczących w wykładach bez zakwaterowania koszt szkolenia wynosi 70 zł za 1 dzień wykładów i obejmuje także obiad oraz napoje podczas wykładów oraz w przerwie „kawowej".

Plan szkolenia oraz druki zgłoszenia zostały zamieszczone na stronie internetowej Izby: www.oirp.krakow.pl

Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie pisemnie na załączonym druku wraz z uiszczeniem opłaty. Zgłoszenie z dowodem uiszczenia opłaty za szkolenie może zostać przesłane faxem (tel. 12 410 84 01), elektronicznie na adres: szkolenia@oirp.krakow.pl lub drogą pocztową.

Dokonanie wpłaty bez wcześniejszego zgłoszenia nie uprawnia do udziału w szkoleniu, jeśli limit miejsc zostanie wyczerpany.

Na blankiecie przelewu należy wpisać imię i nazwisko radcy, którego wpłata dotyczy. Na formularzu zgłoszenia należy wskazać również osobę, z którą uczestnik chciałby zostać zakwaterowany w pokoju dwuosobowym. Wskazanie takiej osoby może także nastąpić w terminie późniejszym, lecz najdalej do dnia 20 kwietnia br., w przeciwnym razie zakwaterowanie zostanie ustalone administracyjnie.

W  szkoleniu mogą uczestniczyć  osoby, które regularnie opłacają składki członkowskie i w chwili zgłoszenia nie zalegają w opłatach.

W przypadku zaległości w opłatach, zgłaszający uczestnictwo nie będą zakwalifikowani do udziału w szkoleniu, prosimy zatem o sprawdzenie rejestru opłat w Sekretariacie Izby (tel. 12 410 82 60) przed przesłaniem zgłoszenia.

Rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu w sytuacji, gdy nie będzie chętnych osób na

zwolnione miejsce, nie uprawnia do zwrotu wniesionej opłaty.

Pierwszeństwo uczestnictwa w szkoleniu mają radcowie prawni, którzy dotychczas nie wypełnili obowiązku doskonalenia zawodowego.

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 36 punktów szkoleniowych.

Karta zgłoszenia z noclegiem
Karta zgłoszenia na wykłady