Warsztaty Inspektorów Ochrony Danych (IOD) - Sopot 4-6.10.2023

wiod_mailing_top.jpg

Szanowni Państwo,

w imieniu wydawcy miesięcznika "IT w Administracji" i kwartalnika "ABI Expert" oraz dr hab. Marleny Sakowskiej-Baryły zapraszamy na kolejną edycję wyjątkowego szkolenia autorskiego:

"Warsztaty Inspektorów Ochrony Danych (IOD)
dr hab. Marleny Sakowskiej-Baryły"

Tematy przewodnie: najważniejsze problemy w stosowaniu RODO, informacje o osobach pełniących funkcje publiczne, praca zdalna i prewencyjne badanie trzeźwości - wpływ zmian kodeksu pracy na system ochrony danych osobowych, rejestr umów a RODO.

4-6 października 2023 roku (środa-piątek), SOPOT,
Hotel Aqua Sopot, ul. Zamkowa Góra 35

Wszystkie szczegóły na stronie www: warsztaty.abi-expert.pl

Prowadzenie: dr hab. Marlena Sakowska-Baryła - redaktor naczelna kwartalnika "ABI Expert", praktyk, doktor nauk prawnych, radca prawny i wieloletni Administrator Bezpieczeństwa Informacji; doświadczony trener i wykładowca; specjalista z zakresu ochrony danych osobowych oraz prawa do informacji; autorka i współautorka wielu publikacji obejmujących problematykę ochrony danych osobowych oraz dostępu do informacji publicznej, w tym książki "Prawo do ochrony danych osobowych" oraz "Realizacja praw osób, których dane dotyczą, na podstawie rodo"; bardzo wysoko oceniana na dotychczasowych szkoleniach.

W nadzór nad systemem ochrony danych osobowych dokonywany przez Inspektorów Ochrony Danych (IOD) wpisane jest stałe reagowanie na zmiany w przepisach oraz pojawiające się w praktyce problemy. Podczas warsztatów chcemy skupić się na tych obszarach, które wydają się szczególnie godne uwagi. Proponujemy bliższe przyjrzenie się takim kwestiom jak: weryfikacja przestrzegania przepisów dotyczących IOD, której w ostatnim czasie dokonywał Prezes UODO, wizerunek i dobra osobiste w sieci, poszanowanie prywatności oraz orzecznictwo dotyczące osób pełniących funkcje publiczne.

Naszą uwagę skupimy także na przydatnych, zwłaszcza dla IOD-ów wykonujących swoje funkcje w sektorze publicznym, kwestiach, np. ochrony danych osobowych przy otwieraniu danych publicznych, rozróżnieniu dokumentu urzędowego od prywatnego, a także tego, czym są informacja techniczna i dokument roboczy.

Warsztaty będą świetną okazją do wymiany doświadczeń. Tym razem stawiamy na wykazywanie zgodności z prawem funkcjonowania Inspektora oraz obszar newralgicznego styku realizacji praw dostępowych, w tym jawności życia publicznego z ochroną danych osobowych.

Celem szkolenia jest praktyczne przedstawienie stosowania przepisów o ochronie danych osobowych z uwzględnieniem najnowszych doświadczeń w tym zakresie.

Warsztaty są skierowane do IOD-ów i ich zastępców, a także osób wykonujących zadania polegające na zapewnianiu przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych.

Warsztaty odbędą się w dniach 4-6 października 2023 roku (środa-piątek) w Hotelu Aqua Sopot. Lokalizacja obiektu pozwala na szybki transport z centrum Sopotu, Gdyni i Gdańska: w pobliżu znajduje się przystanek autobusowy (Kamienny Potok), a zaledwie 5 minut drogi dzieli hotel od stacji Szybkiej Kolei Miejskiej. Hotel znany jest z doskonałej kuchni, a zwłaszcza bogatych śniadań, które smakują jeszcze lepiej serwowane na tarasie. Obok hotelu znajduje się doskonale wyposażony Aqua Park Sopot, trasa rowerowa i rolkarska oraz nadmorska aleja spacerowa. Do piaszczystej plaży prowadzi malownicza ścieżka przez las - ok. 250 m.

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty na konto organizatora szkolenia oraz przesłanie zgłoszenia e-mailem na adres: szkolenia@abi-expert.pl lub faksem na numer: 71 798 48 48 albo wypełnienie formularza na stronie www: warsztaty.abi-expert.pl.

Koszt uczestnictwa 1 osoby w szkoleniu wynosi 2280 zł i obejmuje koszt materiałów, opiekę koordynatora, pełne wyżywienie, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 500 zł). Przy zgłoszeniach na szkolenie nadesłanych po dniu 22 września 2023 roku koszt uczestnictwa jednej osoby wynosi 2480 zł. Koszt udziału bez zakwaterowania i kolacji wynosi 1480 zł. Liczba miejsc ograniczona. Do podanych cen nie doliczamy podatku VAT w przypadku podpisania oświadczenia, tzn. kiedy uczestnictwo w szkoleniu jest finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych. W przeciwnym razie do powyższych cen zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.

Więcej informacji na stronie internetowej:
warsztaty.abi-expert.pl

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zaproszeniem, które mogą Państwo pobrać z serwera w formacie PDF lub w formacie DOC. Pełne zaproszenia zawierają dokładny harmonogram szkolenia oraz kartę zgłoszeniową.