Stowarzyszenia Center for American Studies (CfAS) zaprasza na szkolenia

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Center for American Studies (CfAS) zaprasza do udziału w dwóch wyjątkowo interesujących szkoleniach: "Venture Capital Financing" oraz "Drafting Arbitration Agreements" z amerykańskimi i kanadyjskimi prawnikami (absolwentami Harvard Law School i University of British Columbia).

Szkolenia odbywają się w dogodnym formacie online na intuicyjnej platformie Zoom.

1. Venture Capital Financing (czwartek i piątek, 29 lutego i 1 marca 2024 na platformie Zoom).

Dlaczego warto?

Nauczysz się:

• Poznasz praktyczne aspekty finansowania venture capital (VC) i start-upów.
  • Poznasz zasady funkcjonowania modelu biznesowego opartego o finansowanie VC.
  • Dowiesz się jak działają tzw. inwestycje anielskie (angel investments) oraz rundy (VC rounds) finansowania venture capital.
  • Przeanalizujesz każdy etap procesu VC z perspektywy spółki (start-upu), jej założycieli i pracowników oraz inwestorów i obsługującego spółkę zespołu prawników.
  • Poznasz bodźce i struktury kontroli stosowane na każdym etapie procesu, ze szczególnym uwzględnieniem pragmatycznych rozważań dotyczących strukturyzacji transakcji.

Prowadzący:

Tytus Cytowski jest absolwentem Harvard Law School (LL.M. '05) i założycielem Cytowski & Partners (www.cytlaw.com), wysoce wyspecjalizowanej kancelarii prawnej koncentrującej się na start-upach, finansowaniu venture capital i ekspansji gospodarczej na rynek amerykański.

Od momentu założenia kancelarii w 2009 roku, doradzał ponad 500 założycielom, uruchomił ponad 100 startupów i reprezentował ponad 50 klientów pozyskujących 1,5 miliarda dolarów w ramach finansowań venture capital. Jego szczególnym zainteresowaniem cieszą się startupy z Unii Europejskiej w Dolinie Krzemowej.

Koszt udziału:

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 21 lutego 2024*) koszt udziału w kursie to tylko 339 PLN

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II (czyli do 23.59 dnia 26 lutego 2024), koszt udziału w kursie to 499 PLN.

Link do bezpiecznych e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta):

Pełny opis szkolenia i rejestracja:

2. Drafting Arbitration Agreements (piątek 23 lutego 2024 na platformie Zoom).

Dlaczego warto?

• Dowiesz się, jak sporządzać umowy arbitrażowe (klauzule arbitrażowe) i zrozumiesz ich praktyczne implikacje.
  • Zrozumiesz praktyczne problemy pojawiające się w międzynarodowym arbitrażu handlowym.
  • Zrozumiesz siłę oddziaływań i wzajemne relacje pomiędzy międzynarodowymi umowami handlowymi, zasadami instytucjonalnymi, prawami krajowymi i traktatami międzynarodowymi.
  • Zidentyfikujesz i zrozumiesz kluczowe koncepcje występujące w ramach międzynarodowego arbitrażu handlowego.

Prowadząca:
Tamar Meshel jest wykładowcą na University of Alberta Faculty of Law. Stopnie naukowe uzyskała na najlepszych uczelniach Kanady: University of British Columbia (J.D.) i University of Toronto (B.A. Hons, LL.M. i SJD).

Dr Meshel pracowała jako prawnik ds. rozstrzygania sporów międzynarodowych w Vancouver w Kanadzie; jako Deputy Counsel dla Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Paryżu; jako doradca dla Jerusalem ‎Arbitration Center in Israel and Palestine; oraz jako Research Fellow w Max Planck Institute for International, European and Regulatory Procedural Law w Luksemburgu.

Koszt udziału:

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do godz. 23.59 dnia 16 lutego 2024*) koszt udziału w szkoleniu to 379 PLN.

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr II (czyli do godz. 23.59 dnia 20 lutego 2024*), koszt udziału w kursie to 479 PLN.

Link do bezpiecznych e-płatności w puli nr I (Przelewy24, karta, BLIK):
buy.stripe.com/4gw9AR59Lgqn0SccUb

Pełny opis szkolenia i rejestracja:
www.cfasofficial.com/cfas/agreements